Jedna věc je nízký věk hrdinky sobotního finálového klání ve Znojmě, druhá ta, jakým způsobem a kdy rozhodující trefy docílila. Zápas o titul totiž rozhodovalo až prodloužení, ve kterém se hraje na „zlatý koš". Každý tým má jeden útok, a kdo ho využije, tak vyhrává.

Hrbáčková mířila přesně z velké dálky a brněnský tým už neodpověděl. „Byla to opravdu zajímavá trefa," podotkla znojemská korfbalistka Gabriela Filipovszká.

„S dorostem jsem zažil prodloužení o titul už potřetí. Byly to velké nervy. Před tím se to dvakrát nepovedlo, teď konečně ano. V podobných chvílích hodně rozhoduje štěstí," přiblížil Dančo.

Mladí domácí korfbalisté přitom do posledního duelu sezony nešli jako favorité. Nový Lískovec totiž za celý extraligový ročník nepoznal hořkost porážky a ve své premiérové sezoně si věřil i na titul. „Utkání bylo hodně vyrovnané, bohužel jsme dělali dost zbytečných chyb. Nejhorší je, že od nás výhru všichni čekali. O to je naše zklamání větší. Nemůžeme však vyhrávat pořád a všechno," povídal korfbalista Nového Lískovce Petr Galíček.

Modří Sloni si ani před zápasem moc nevěřili. „Já jsem naopak svému týmu dával dost šancí. Hráče jsem musel trochu uklidňovat a zápas zlehčovat. Neměli sebevědomí," líčil znojemský lodivod.

Jeho svěřenci přitom většinu hrací doby tahali za kratší konec provazu. V základní hrací době vyrovnávali na 21:21 až zhruba půl minuty před koncem. „Prohrávali jsme akorát 0:1 a poté jsme vždy vedli. Domácí využili to, že hráli na své palubovce. Nám zápas moc nesedl," vyprávěl Galíček.

Znojmo se vyrovnalo i s ne zrovna úplně vydařenou přípravou na rozhodující klání. „Moc se nás k tréninku nescházelo. Někdo musel dělat do školy, další hráči byli zranění. Do finále jsme nastoupili s polovinou korfbalistů, kteří věkově patří ještě mezi žáky. I tak jsme to zvládli výborně," libovala si Filipovszká.

Její tým slaví už šestý dorostenecký titul v historii. Ten poslední získal před třemi lety. „Po zápase jsme to oslavili s fanoušky přímo v hale. Oslavovala se hlavně střelkyně rozhodujícího koše. Nosili jsme ji na ramenou," usmívala se znojemská korfbalistka.

V duelu o bronzové medaile ve Znojmě změřily síly týmy Náchoda a brněnského Korfbal Klubu. Z třetího místa se po taktéž dramatickém boji nakonec radují po výhře 17:14 Jihomoravané.

Výsledky finálového dne České korfbalové dorostenecké extraligy ve Znojmě:

FINÁLE: Znojmo - Nový Lískovec 21:22.

Poločas: 12:10. Rozhodčí: Bušík, Báder. Nejlepší střelci Znojma: Žák 7, Holík 6, Fialová 2, Filipovszká 2, Hrbáčková 2, Ságner 2.

O TŘETÍ MÍSTO: Náchod - KK Brno 14:17

Konečné pořadí extraligy: 1. Znojmo, 2. Nový Lískovec, 3. KK Brno, 4. Náchod Plhov, 5. Šenov, 6. Kutná Hora.