Tomu všemu předcházelo důležité vítězství na půdě Mikulova, kde krumlovští fotbalisté dokázali zvítězit 3:0. Do utkání vstoupily oba týmy poněkud opatrněji. Až od patnácté minuty se začala projevovat menší převaha hostujícího celku. Tu Krumlov využil o sedm minut později, když se rohový kop odrazil k Zelníčkovi, který z osmnácti metrů propálil vše, co mu stálo v cestě. Těsným rozdílem tak skončila i první půlka.

„V prvním poločase jsme byli lepší než domácí. Hráči dobře plnili pokyny a odvedli i dobrou práci v osobním bránění střelce domácích Goméze,“ zhodnotil první část hry kouč Moravského Krumlova Karel Pelikán, který v poločasové přestávce připravoval své hráče na možný velký tlak domácích.

To se také vyplnilo. Domácí fotbalisté Moravský Krumlov na dvacet minut zavřeli na vlastní polovině, ale jejich tlak vyrovnávací brankou neskončil.

Pak Mikulov v tlaku polevil a to se mu stalo osudným. To Březina nastřelil břevno a Doubek pohotovou dorážkou poslal hosty do dvoubrankového vedení. Poslední hřebík do mikulovské rakve v podobě branky zatloukl Jiří Procházka deset minut před koncem, když obešel nejen dva obránce domácích, ale i brankáře a chladnokrevně pojistil Krumlovu důležité tři body.

„Byl to těžký a vyrovnaný zápas. Konečně při nás stálo trochu i to štěstíčko. Také musím pochválit výkon všech třech rozhodčích,“ sdělil spokojený moravskokrumlovský kouč.

Moravský Krumlov se tak dostal na třináctou přičku krajského přeboru před svého rivala, Miroslav. Poslední utkání měl Krumlov sehrát tuto neděli proti Hruškám. Utkání ale kvůli počasí zřejmě odehráno nebude.