Jihomoravanky vstoupily do klání lépe. Domácí Mitsuki Yoshida přejelav prvním souboji ruskou hráčku Annu Blažko 3:0. Zvrat přišel ve druhém zápase sobotního osmifinále. Krumlovská reprezentantka Ekatěrina Chernyavskaya sice vedla 8:4, následně nevykryla střelu a kazaňská stolní tenistka Antonina Saveljevová ji ke slovu již nepustila – 1:3.

Osudový moment přišel, když Ruska vedla ve druhé části souboje 6:5. Jedenz rozhodčích jí na tabuli připsal o bod více. Po poradě však hlavní sudí zákrok Saveljevové neuznal. Hostující hráčka počala vykřikovat, vztekala se a hádala s rozhodčími. Za své chování obdržela žlutou kartu.

Trenér MK Jindřich Bíla nechtěl výrok arbitrů soudit. „Já nemohu bohužel na rozhodčí nic říct, protože jsem sporný zákrok zpovzdálí neviděl,“ uvedl Bíla.

ETTU CUP - osmifinále
Moravský Krumlov - Kazaň 1:3
Stav po první utkání: 1:3.
Sety: Yoshida – Blažko 3:0 (8, 12, 4), Chernyaskvaya – Savaljevová 1:3 (-4, 12, -6, -10), Kapounová – Shadrina 2:3 (7, 10, -4, -11, -9), Yoshida – Savaljevová 0:3 (-8, -10, -2).
Trenér Moravského Krumlova: Jindřich Bíla.

Dle nějv chování soupeřky převládla ruská nátura. „Jejich suverénnost, arogantnost a ego nám chybí. Náš sport je o souboji, zvlášť v ženském podání, kde estrogeny stříkají. Káťa potom (Ekatěrina Chernyavskaya – pozn. red.) udělala chybičku a myslím si, že tento moment rozhodl další průběh zápasu,“ hodnotil lodivod Moravského Krumlova.

Šancí na úspěch disponovala ve třetím klání dne i domácí Barbora Kapounová proti Darie Shadrinové. Jihomoravanka vyhrávala 2:0 na sety, následně neproměnila dva mečboly, což jí zlomilo vaz. Kdyby Kapounová zvítězila, byl by dle trenéra Bíly prostor bojovat o celkové prvenství. „Ovšem po její prohře jsme definitivně ztratili šanci na výhru,“ trápilo Bílu.

V posledním střetnutí Mitsuki Yoshida zápas dohrávala a Rusky tak odjelyz České republiky s vítězstvím 3:1.
Moravskokrumlovské družstvo čeká již v sobotu odveta na půdě Kazaně. Jihomoravanky by pro postup do čtvrtfinále poháru ETTU musely vyhrát 3:0 nebo uhrát vyvážený poměr sad.

Kazaňské skvadře navíc ve městě nad řekou Rokytnou chyběla Číňanka Chen Sun. „Dá se předpokládat, že jejich čínská hráčka v sobotu nastoupí a udělá dva body,“ uvažoval Jindřich Bíla.

Ten bohužel na Východ se svými svěřenkyněmi neodjede. Pár dní před odletem zjistil, že má propadlý pas. „Zlobil jsme se hlavně na sebe, když jsem to zjistil. Pět let jsem ho nepotřeboval. Pro vstup na jejich území je podmínka, aby byl doklad platný ještě půl roku po návratu, což nesplňuji. Byla hodně nákladná možnost vyřídit si jej za šest tisíc korun do druhého dne, ale platil by pouze jeden rok, tak jsem to odpískal,“ mrzelo trenéra MK.

Oporu má tým naštěstí v Ekatěrině Chernyavskaye. „Káťa umí rusky, pochází odtud. To je hlavní výhoda, vše v pohodě zařídí,“ věřil Bíla.