Hráčky TTMK si prozatím připsaly tři výhry. Naposledy porazily na domácích stolech B-mančaft Hodonína 6:4. Předtím bodovaly 6:2 proti SVS Hradec Králové a v předehrávce 1. kola o letních prázdninách přejely spolubojovnice z „béčka“ 6:1. Právě děvčata nastupující pod hlavičkou Řeznovic prozatím ani v jednom utkání nezvítězila.

Trenér Krumlovanek Jindřich Bíla přiznal těžký start sezony. „Obecně se nám příliš nedaří a těžká jsou pro nás v podstatě všechna klání. Břeclav během úvodního kola potvrdila, že bude opět patřit k největším favoritům soutěže. V duelu s hodonínskou rezervou dostaly příležitost naše mladé hráčky, přesto se nám podařilo bodovat,“ řekl Bíla.

POSILA Z VÝCHODU

Do zápasu mezi TTMK a Hodonínem B vůbec poprvé zasáhla nová krumlovská posila, Číňanka Liu Jing Xuan, a rovnou potvrdila své kvality. Hráčka z Dálného východu naskočila do procesu den po příletu a zdolala soupeřku Anežku Ilčíkovou 3:0. „Pro Xuan je to složitá situace. Ve svých osmnácti letech vyrazila z Číny na první zahraniční angažmá. Kromě odlišného životního prostředí přivyká i jiným stylům protihráček,“ přemítal Bíla.

Jak dodal, jeho exotická svěřenkyně hraje velmi dobře a věří, že pomůže naplnit předsezónní cíle.

Tým TTMK drží v tabulce tuzemské nejvyšší soutěže šesté místo se třinácti body, skvadra MK Řeznovic jich má sedm a je poslední. Klíčové duely v play-off a kontinentálních pohárech oba kolektivy teprve čekají. „V sobotu 2. listopadu naskočíme do Evropského poháru duelem s lucemburským týmem DT Roodt/Syre,“ upřesnil Bíla.

SPECIFICKÉ CELKY

Dvojici kolektivů z města nad řekou Rokytnou čekají další souboje již tento víkend, kdy na domácích stolech vyzvou celky KST Ostrava a CDU Ostrava. „Nováček soutěže KST Ostrava by měl být jedním z největších soupeřů v boji o udržení. Souboje s druhým ostravským týmem CDU budou specifické díky tomu, že v jeho kádru aktuálně působí hned tři bývalé opory Moravského Krumlova – Simona Šlehobrová, Kristýna Mikulcová a Barbora Kapounová,“ uzavřel lodivod krumlovských celků Jindřich Bíla.