Pod původním názvem MK Řeznovice se prezentuje krumlovský B-tým, který postoupil do extraligy po loňské úspěšné jízdě. Nově vzniklý oddíl TT Moravský Krumlov tvoří hráčky původního celku. „Formálně jsme to vyřešili tak, že všechny holky jsou členy klubu MK Řeznovice a v TT Moravský Krumlov jsou pouze na hostování,“ objasnil hlavní stratég jihomoravských sportovkyň Jindřich Bíla.

Dle něj má spletenec snadné řešení. „Někdo může říci, co jsme za blázny, ale důvod je jednoduchý. Jako MK Řeznovice startujeme v evropských pohárech a ETTU, tím pádem je hostování jen pro potřeby české ligy,“ přinesl rozuzlení Bíla.

Obě družstva se střetla v rámci předehrávky třetího kola v polovině srpna. Poměrem 6:1 zvítězilo „áčko“, jak charakterizoval Jindřich Bíla oddíl TT Moravský Krumlov. „V něm hrají Ekaterina Chernyavskaya, Anna Matějovská, Darina Mrkvičková a Renata Štrbíková,“ vypočetl kouč.

Během září se k nim připojí i čínská posila Liu Jing Xuan. „Tou dobou by Číňanka měla dostat víza do České republiky,“ doplnila stolní tenistka Anna Matějovská. Pod původním jménem MK Řeznovice nastoupí skvadra ve složení Eliška Šedová, Monika Uriková, Sandra Šafaříková, Yaroslava Prykhodko, Lenka Kušnírová a po uzdravení oblékne dres „béčka“ i Uzbekistánka Olga Kim.

Úvodní klání tuzemské nejvyšší soutěže čeká obě družstva již poslední prázdninový víkend. „Začínáme strašně rychle. Nejdříve se představíme v Břeclavi a Havířově a potom 20. září v Dobrém a Hradci Králové. Doma nastoupíme počátkem října proti A-týmu SKST Ostrava a CDU Ostravu, kde hrají naše tři bývalé hráčky,“ dodal Jindřich Bíla.

Duely na krumlovských stolech budou výživné. „A-tým bude hrát s jedním soupeřem v pátek večer a ‚béčko‘ v sobotu ráno. Následně přijede druhý protivník, nastoupí opět proti ‚áčku‘ a v neděli ráno proti ‚béčku‘. Takto to bude fungovat celý rok,“ uzavřel trenér MK Řeznovice.