Dělá vám potíže přechod z šestkového volejbalu na beach volejbal? V čem je největší rozdíl?
Nějak velký problém mi to nedělá. Zvykám si rychle. Hůř se mi útočí, protože odraz v písku není tak velký, jako v tělocvičně. Jiného na tom je to, že se nesmí první a poslední míč brát prstama. Je to pro mě velký nezvyk. Dále se hraje ve dvou. To znamená, že hráč v poli musí být pozornější a musí víc makat. Asi nejtěžší na tom je ten pohyb v písku. Nohy se totiž boří a je velmi obtížné v něm rychle utíkat.

Co vás na beach volejbalu baví nejvíce? Baví vás víc než třeba šestkový volejbal?
Je to super sport na léto. Člověk si u něj víc zamaká, zapotí, záskáče si pár rybiček do měkkého písku a navíc se i opálí. Samozřejmě mě ale víc baví ten šestkový, který hraju závodně a beach jen tak doplňkově s kamarády. Aspoň mám přes léto trochu pohybu.

Jak se vám líbí beachvolejbalové turnaje, které pro vás připravuje VK Znojmo - Přímětice?
Rozhodně je to program pestrý. Bohužel ne pro mě. Zrušily se turnaje žen a já si můžu zahrát už jen turnaj mixů a ty jsou teda jen dva. Hodlám si je ale o to víc užít a doufám, že i vyhrát.

Chystáte se na turnaj mixů, kdo bude váš partner?
Mým spoluhráčem bude letos Jirka Pečenka. Budeme spolu tento rok hrát poprvé, tak uvidíme, jak nám to půjde.

Připravujete se spolu nějak na turnaje? Nebo si jdete jen zahrát a rozhodne náhoda?
Určitě rozhodne náhoda, ještě jsme se nějak nezačali připravovat. Nějaký ten trénink ale před turnaj stoprocentně dáme.

Jaké jsou vaše největší úspěchy v beach volejbalu?
Největším úspěchem bylo první místo v poháru Spořitelna Cup společně s Katkou Vláčilovou (bývalá hráčka KP Brno a VK Znojmo – Přímětice). Následný postup na mistrovství ČR, kde jsme se umístily na 13.místě. Pak už jen 3. a 4. místo krajského turnaje středních škol.

Kateřina Hladíková