Jihomoravané šli do vedení už pět minut po úvodním hvizdu a náskok udrželi až do druhé dvacetiminutovky. Následně se oba celky začaly přetahovat. „Z naší strany tam byl první dvě třetiny laxní přístup. Soupeř nás potrestal a zaslouženě vedl,“ sdělil trenér Laufenu Libor Šťastník.

Jeho svěřenci se v poslední části zlepšili, ovšem v následném prodloužení inkasovali a odjeli s jedním bodem. „Ve třetí části jsme se báli o výsledek, až jsme ho málem ztratili. Jsem rád za prodloužení, ve kterém se ukázalo, že může být hezkým zpestřením,“ uzavřel kouč domácích Adam Havránek.

Tým Znojma čeká další zápas již v sobotu od sedmnácti hodin. Na domácí palubovce totiž vyzvou skvadru Karlových Varů.

Start98 Praha-Kunratice - TJ Znojmo Laufen 5:4 PP
Třetiny: 0:1, 3:1, 1:2, – 1:0. Branky a nahrávky: 33. Chládek (Tůma), 35. Eremiáš, 38. Chládek (Plaček), 56. Kříž (Fenik), 61. Kříž (Fenik) – 5. Zejda (Neubauer), 39. Kucharič (Čihal), 51. Palát (Čihal), 55. Ďuriška (Čihal). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Diváci: 55.