Kuželkářská sezona každoročně vrcholí v červnu republikovým šampionátem jednotlivců. Letos zamířili nejlepší tuzemští kuželkáři do Českých Velenic.

Hokejový útočník Jan Hruška přestupuje z Vítkovic do Znojma.
Dvojnásobný mistr extraligy Hruška míří do Znojma

Podle trenéra Aleše Procházky měli šanovští kuželkáři želízka v ohni hlavně v rámci mládežnických kategorií. "Nadšení z případného úspěchu mládeže je však, snad v každém amatérském sportu, vyšší než by byla z úspěchu v dospělých kategorií. A právě takové nadšení zavládlo v oddíle poté, co se stále ještě dorostenecká hráčka Kristýna Blechová stala vicemistryní ČR," těšilo kouče.

Blechová uspěla v konkurenci čtyřiatřiceti soupeřek a srazila pět set osmdesát čtyři kuželek. "Za to by se nemusel stydět ani dospělý hráč. Tento výsledek dokázala až v poslední hrací skupině překonat jediná hráčka," dodal Procházka

V posledním zápase sezony skupiny A III. třídy podlehli fotbalisté Hevlína (ve žlutém) B-týmu Tasovic 0:4. Prohra však hevlínským nezhatila radost z postupu do okresního přeboru.
OBRAZEM: Hevlínští fotbalisté i přes prohru s Tasovicemi oslavovali postup

Jeho svěřenkyně tak obdržela stříbrnou medaile. "A co víc, svými výkony nejen na MČR, ale i v rámci celé odehrané sezony potvrdila, že ve své kategorii právoplatně patří mezi členky České kuželkářské reprezentace," uzavřel lodivod.