Vodou podmáčené hřiště nedovolilo účastníkům odehrát závěrečné boje. „Museli jsme přistoupit na opravdu krajní řešení a vyřazovací část odehrát formou penaltových rozstřelů,“ vysvětlil jeden z pořadatelů turnaje Martin Veselý.

S nouzovou situací si nejlépe poradilo brněnské mužstvo SSC Neapol, které si z Vrbovce odvezlo nejen prvenství, ale zároveň i peněžitou výhru deset tisíc korun. „Jen díky náhodě a počasí jsme se dostali, tam kam jsme se dostali. Měli jsme hodně štěstí,“ okomentoval vítězství kapitán týmu Libor Hanzelka.

Penalty bývají označovány jako dovednostní soutěž, a tak mužstva, která byla fotbalově vyspělejší, musela spoléhat pouze na štěstí. „Penaltový rozstřel pomohl týmům, které by se možná tak daleko nedostaly, ale nedalo se to jinak udělat,“ krčil rameny Martin Veselý.

Vítězové se zúčastnili všech pěti dosavadních ročníků. „Jsme tady na pátém ročníku a letos jsme se došli nejdál. Vždycky jsme se dostali do druhého dne. Za ty roky jsme nabrali zkušenosti, možná to bylo i za zásluhy,“ pousmál se kapitán SSC Neapol.

Fotbalisté vítězného týmu nejsou žádnými hráči na vrcholové úrovní. Všichni dělají fotbal pro radost a hrají ho na okresní úrovni. „My spolu hrajeme v podstatě od dětství. Kvůli tomuhle turnaji jsme se dali zase dohromady. Jsme z Brna, jen gólman je z Karlových Varů,“ vyprávěl kapitán Hanzelka.

Byla udělena i individuální ocenění. Nejlepším střelcem se stal s dvanácti góly Petr Čermák z týmu Mramotice B. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Michal Hrubý z mužstva Lopatov, které skončilo na druhém místě. „Letos nebyla udělena cena pro nejlepšího hráče, protože ve fázi, kdy
se takový skutečný tahoun týmu projeví, se vlastně fotbal nehrál,“ prohlásil Martin Veselý.

Oproti loňsku se zúčastnilo méně týmů, což lze určitě přičíst špatnému počasí. Loni hrálo šedesát sedm mužstev, letos jich bojovalo padesát dva. Mezinárodní punc daly turnaji týmy ze Slovenska. V sobotu proběhl tradiční doprovodný program, jehož vrcholem byla soutěž o nejhezčí fotbalový zadeček.

ROMANA HOLIŠOVÁ

Pořadí:
1. SSC Neapol
2. Lopatov
3. SK Griffins 98