Rauchfuss zvítězil se šestnáctivteřinovým náskokem před Ondřejem Fojtíkem. „V půlce jsme se s Ondrou Fojtíkem odpojili. Spolupracovali jsme, protože foukal docela dost vítr. V posledním kopci jsem Ondrovi odjel. S výkonem jsem spokojený, protože jsem se teď vrátil z Rumunska z náročného etapového závodu a čekal jsem co moje nohy. Potvrdilo se mi, čím víc závodů, tím lépe,“ přiblížil vítěz.

Poražený Fojtík si byl vědom síly svého soupeře. „Marka je těžké porazit, takže jsem s výkonem a druhým místem spokojený,“ zhodnotil. I pro zkušené jezdce není trať u vranovské přehrady procházka růžovou zahradou. „Když se jede naplno, tak závod vždycky bolí. Ale tady to mám rád, protože se jede o krásné ceny, o vína Lahofer,“ usmál se Fojtík.

Pořadatelé připravili jako tradičně i kratší trať. „Třicetikilometrovou trať po loňské pauze opět opanoval Libor Šaroun z týmu Premium hotel Znojmo (čas 1:08:50), který druhému v cíli Markovi Jelínkovi ze stejného klubu nadělil téměř minutu. Z žen byla nejrychlejší Andrea Martincová (Decathlon Btwin Czech team) v čase 1:20:54. V soutěži týmů vystoupali na nejvyšší stupínek závodníci Cyklosportu Chropyně,“ informoval organizátor na svém Facebooku.

Vloženým závodem je Mistr Znojemska MTB. Zde obhájili svá loňská prvenství Vojtěch Toman a Veronika Částková. „Není mi příjemné, že se ochladilo. Raději jezdím ve vedru, které mi nevadí, ale ostatní utahá,“ říkala ještě před závodem Částková. V závodním dni se totiž klesla teplota vzduchu z více jak třiceti stupňů na pouhých dvacet.

Premiéru na Lahofer Author Cupu měl nultý, zkušební ročník závodu elektrokol, kterého se zúčastnili tři muži a jedna žena. „První čtyři mohykáni této kategorie na našem závodu poměřili svou zručnost a sílu svých elektromotorů na delší padesátikilometrové trase. Nejrychleji byl v cíli Siegfried Klingeis z Rakouska v čase 1:55:52. Bylo tak vidět, že ani skutečně výkonná elektrokola nestačila na ty nejlepší cyklisty. V této kategorii šlo ale především o zábavu, výsledky elektrokol se do celkových výsledků nezapočítávaly,“ vylíčil ředitel závodu Daniel Smola z pořádajícího Vinařství Lahofer.

To akci nachystalo s Cyklo Mikulášek a pod vedením Martina Vojtěcha připravili trať tak dobře, že došlo jen k jednomu lehčímu zranění. Příští ročník se pojede opět poslední srpnovou sobotu, a to 31. srpna.