Běhuchtivým sportovcům z regionu konečně odstartuje letošní sezona. Úvodním závodem, kterého se běžci mohou zůčastnit je Lahofer Run. Borci a borkyně vyrazí na trasu závodu již první červnovou sobotu z areálu známého vinařství. Klání je zároveň novinkou v sérii Znojemského běžeckého poháru.

Fotbalisté Moravského Krumlova (modří) sehráli po mnoha měsících první klání. V přípravě zavítali na hřiště divizních Tasovic, kde prohráli 1:4.
Krumlovští byli jak mrtvola na dovolené. Duel s Tasovicemi jim vlil krev do žil

Běžce čeká trasa o délce bezmála osmi kilometrů. Sportovci při svém výkonu zdolají trať v prostředí mezi vinohrady.

„Jsme rádi, že jsme se s firmou domluvili na organizaci závodu v jejich nově vybudovaném a architektonicky zajímavém sídle v Dobšicích,“ uvedl za organizátory z oddílu Rabbits Znojmo Jakub Bulín.

Hlavní závod pořadatelé zahájí o půl desáté dopoledne. O třicet minut dříve odstartuje i dětské klání. „Na závod se můžete registrovat online na stránkách www.rabbitsznojmo.cz,“ dodal Bulín. Startovné pro dospělé činí sto padesát korun, ratolesti zaplatí o sto korun méně.

Florbalisté TJ Znojmo (bíločervení) zahájili přípravu na novou sezonu. Před jejím začátkem plánují odehrát spoustu přípravných utkání.
Znojemští florbalisté pilují kondičku na novou sezonu. Kádr bude širší

Lahofer Run načne letošní Znojemský běžecký pohár. Koncem května měli lidé z Rabbits Znojmo uspořádat Kravák Run v Novém Šaldorfě, leč kvůli opatřením by si jej účastníci dosyta nevychutnali.

"Bohužel jsme jej museli přesunout na sobotu 26. června, abychom si mohli užít volnější atmosféru," uzavřel Bulín.

Znojemští Orli vyzvou před startem mezinárodní soutěže ICEHL několik týmů. Sehrají turnaj ve Švýcarsku, zavítají i na Slovensko a sehrají klání s celky z české první ligy.
Orli vyzvou v přípravě Slováky i Švýcary. Posily z ciziny dorazí v létě

Druhým kláním v řadě po závodě v Dobšicích je Pohoda Run v Únanově. Jeho druhý ročník se uskuteční druhou červnovou sobotu.