Už pátý ročník halového turnaje mužů v sálové kopané čekal tuto sobotu ve Sportovní hale ve Znojmě na svého vítěze. Skvělou formu potvrdili především hráči 1. SC Znojmo „A“ a v turnaji nakonec zaslouženě zvítězili.

Celkem osm týmů ze Znojma a okolí si už od samého rána snažilo vyšlápnout co nejlepší cestu k úspěchu. Turnaj zahájili bývalí hráči VTJ Znojmo pod vedením Michala Soboty. Ačkoliv jsou tito hráči vysloužilými fotbalisty, čtvrté místo, které získali, berou jako skvělý výsledek.
„Celý turnaj jsme všichni hráli ze všech sil. I když mnoho z nás už po čtyřech utkáních nemělo tolik energie,“ přiznal Sobota.

Největší radost mu ale udělali jeho skuteční svěřenci. „Moje rozhodnutí, pověřit Romana Švarce vedením družstva pro tento turnaj, bylo výborné. Seskládal špičkový tým, kterému se podařilo vyhrát. Jsem na ně moc pyšný,“ pěl chválu na své svěřence Sobota.

„Celé prázdniny jsem odpočíval, proto jsem se těšil, že se konečně dostanu na plac,“ řekl trenér Roman Švarc, který měl za úkol složit co nejlepší celek.
S tím se popral na výbornou. Nebylo to ale jednoduché. „Oslovil jsem hodně kluků, ale někteří mi odřekli jen těsně před zahájením turnaje. Tudíž jsem některé hráče sháněl až na poslední chvíli,“ dodal Švarc.

Nakonec, spolu se svými spoluhráči, nenašel na celém turnaji přemožitele.
Na některých fotbalistech bylo znát, že jim hra v hale nevyhovuje.

„My jsme ale na halu zvyklí, jelikož hodně hráčů hraje futsal,“ sdělil Švarc.
Členové jeho týmu nakonec posbírali ještě další dvě ceny. Nejlepším brankářem se bezkonkurenčně stal Vlastimil Hrubý z 1.SC Znojmo, který svůj skvělý výkon podtrhl nulou ve finálovém utkání.

„Cena mě moc těší. Vyhrát na tomto turnaji nebylo nic jednoduchého a nám se podařilo udržet si čisté konto,“ objasnil Hrubý.
Stejný tým má i nejlepšího střelce soutěže. S deseti trefami na svém kontě se jím stal útočník Karel Veselý. „Naším cílem bylo zahrát si co nejlepší fotbal. Vítězství jsem neočekával, je to příjemné překvapení,“ rozzářil se Veselý.

Tento střelec přiznal, že mu k řadě branek pomohla hlavně bezvadná hra spoluhráčů.
Druhou pozici vybojoval celek Inzert Expres, který nedokázal ve finále vzdorovat nátlaku znojemských hráčů a podlehl jim 3:0.
Třetí pozice připadla družstvu Nike Factory, poskládanému z hráčů z Rakouska. Ti si v boji o bronz poradili s veterány z VTJ Znojmo.

VOJTĚCH HEKERLE