Letošní sezona je pro mě největší zklamání, říká Šťastník po výbuchu florbalistů

Znojmo /ROZHOVOR/ – Čtyřicet minut soupeře drtili. Jenže pak přišla hrůzostrašná třetí třetina a s ní i konec sezony. Florbalisté Znojma Laufen nezvládli rozhodující pátý duel čtvrtfinálové série s pražským Startem98 a potřetí za sebou se s prvoligovými boji loučí na začátku vyřazovací části. „Letošní sezona je pro mě největší zklamání od chvíle, co jsem usedl na trenérskou lavičku," smutnil po porážce 6:8 znojemský trenér Jan Šťastník.

17.3.2016

Kouč znojemských florbalistů Jan Šťastník.Foto: DENÍK/Romana Holišová

V pátém čtvrtfinále jste dlouho vedli. Přišlo uspokojení?

V první a druhé dvacetiminutovce jsme předváděli nejlepší florbal za celou sezonu a zaslouženě vedli 6:2. V pauze před třetí částí jsme kluky nabádali, aby hráli pořád jako za stavu 0:0. Také jsme jim říkali, že Start už nemá co ztratit a že bude hrát na maximální riziko.

Třetí část jste přesto prohráli 0:6. Co se stalo?

Vybouchli jsme. Bohužel jsme hned zkraje třetiny obdrželi branku, která soupeře nakopla. Poté se hra uklidnila, avšak šance, které jsme si vypracovali, gólem neskončily. Startu tam naopak spadlo téměř všechno. Nechci se ale vymlouvat, v závěru jsme nebyli dostatečně hladoví. Zradila nás i hlava.

čtvrtfinálová kletbaZnojemští florbalisté skončili potřetí za sebou ve čtvrtfinále první ligy. Letos nestačili v pátém utkání na pražský Start98. Loni vypadli s Kladnem 1:3 na zápasy. Postoupit mezi čtyři nejlepší týmy se svěřencům Jana Šťastníka nepodařilo ani rok předtím. Tehdy nepřešli přes Vinohrady, padli 2:3 na zápasy.

Pomýšleli jste po vydařeném závěru základní části výš?

Jednoznačně, náš cíl bylo aspoň semifinále. Hráči byli hodně odhodlaní, chtěli po třech letech konečně prolomit čtvrtfinálové prokletí. I já jsem letos cítil největší šanci. V základní části jsme sice skončili druzí, brzký konec v play off však všechno maže. Letošní sezona je pro mě největší zklamání od chvíle, co jsem usedl na trenérskou lavičku.

Mrzí vás zpětně, že si hráči vybrali za soupeře právě Start?

Vůbec, volba soupeře nebyla rozhodující. Na Start jsme výkonnostně měli, výsledky jednotlivých utkání napovídají, že šlo o vyrovnanou partii. Mnozí nás sice pasovali do role favorita, já jsem však už před prvním duelem říkal, že šance jsou padesát na padesát. A ne jen kvůli tomu, abych měl v případě vypadnutí alibi.

MIROSLAV VOZDECKÝ

Autor: Redakce

17.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Florbalisté Znojma porazili v jihomoravském derby před kamerami České televize Bulldogs Brno 3:2.
25

OBRAZEM: Florbalové Znojmo v derby přetlačilo brněnské Buldoky

Nabízela sex u silnice, dostala pokutu dva tisíce

Provokoval strážníky. Močil u památníku v centru Znojma

Znojmo – Provokatéra, který močil u památníku na Mariánském náměstí ve Znojmě, zaznamenala v neděli ve dvě hodiny po půlnoci kamera znojemských strážníků. „Čtyřiačtyřicetiletý muž křičel na své společníky, aby šli taky. Strážníkům pak na doporučení kamarádů odmítl prokázat svou totožnost. Muž byl přesvědčený, že se ničím neprovinil a případ bude mít dohru u přestupkové komise,“ informoval preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Padly facky kvůli hlasité hudbě, dívka skončila v nemocnici

Znojmo – Konflikt kvůli údajně hlasité hudbě, linoucí se z mobilního telefonu, se odehrál v sobotu večer u východu ze znojemského vlakového nádraží. „V hádce uštědřila devětačtyřicetiletá žena facku patnáctileté dívce. Facku dal přítel ženy také mladíkovi, který se snažil kamarádku chránit,“ sdělil preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Lattner odehrál v dresu Orlů čtyřsté utkání: Klukům nachystám svačinku, slibuje

Znojmo – Prokličkoval mezi soupeři a před brankou nezaváhal. Obránce Jan Lattner se v domácích utkáních proti Fehérváru a Bolzanu trefil po individuálních akcích, když projel celé hřiště, přesto prohrám 2:3 a 3:4 v prodloužení nezabránil. Znojmo tak kleslo v mezinárodní soutěži EBEL na čtvrtou pozici. „Mnohem radši bych branky vyměnil za vítězství v obou zápasech,“ říká sedmadvacetiletý znojemský odchovanec.