Oba celky do utkání vlétly. Diváci si ještě nestačili najít svá místa a hosty poslal po pětadvaceti sekundách do vedení útočník Prokop Ferdan. Znojmo se ovšem také hnalo do útoku a za minutu bylo vyrovnáno z hole Martina Pánka. Za tři minuty měl stejný hráč možnost poslat domácí do vedení, ale tentokrát se neprosadil. Podobně si vedl o pár sekund později i zkušený znojemský hráč Petr Sláma.

Na to zareagoval Liberec rychlým protiútokem, oproti Znojemským ale přesně zakončeným, a hosté zásluhou Martina Blažka znovu vedli. V sedmé minutě se provinil liberecký Jan Blecha bráněním ve hře a Znojemští mohli opět srovnat krok. V přesilové hře domácí nepředvedli vůbec nic a naopak krátce pro ní zasahoval znojemský brankář Martin Beneš proti nebezpečné střele.

Liberečtí poté sice uzamkli znojemský tým a dotírali na jejich branku, nicméně závěrečná sedmiminutovka první třetiny patřila domácím. Na 2:2 vyrovnal po střele Karla Virgla dorážející Pavel Palát a na něj vzápětí navázal Petr Sláma. Na konci třetiny rozhodčí odeslali na trestnou lavici znojemského Vojtěcha Procházku a krátce po startu druhé části srovnal podruhé v zápase skórující Ferdan.

Následovaly dvě šance znojemských beků Virgla a Jakuba Martinka, ale gólman Liberce Vít Vaníček si poradil a Ferdan vzápětí hattrickem otočil stav utkání ve prospěch hostů. Ve třicáté minutě se pokoušel o vyrovnání aktivně hrající Sláma. O dvanáct sekund později ale Liberec znovu zaútočil a po střele Lukáše Böhma se dostali Liberečtí poprvé v zápase do dvougólového vedení 3:5. To pravděpodobně byla hlavní příčina dalšího pokračování střetnutí.

Znojemští i nadále bojovali o snížení stavu, pokusy Tomáše Hermana ani Petra Čihala ale brankou neskončili a když v závěru druhé třetiny domácí míček do branky dopravili, rozhodčí jej neuznali.

I nástup do třetí části vyšel lépe hostům a Ferdan čtvrtou trefou navýšil vedení svého týmu na tříbrankové. Následovala další přesilovka Liberce a po šestnácti sekundách ji využil obránce Lukáš Veselý. Znojmo vykřesalo za minutu naději, když snížil druhou brankou v utkání Pánek. „Předvedli jsme mnoho chyb a pak nemůžeme vyhrát. Je škoda, že jsme nenavázali na pohárový výkon proti Hattricku," uvedl trenér Znojma Šťastník.

Od této branky už ale hřiště patřilo jen bývalému extraligovému týmu. Brankáře Znojma Beneše vyhnal osmou brankou na střídačku Veselý. Do brankoviště se tak postavil jmenovec střelce Jakub Veselý, který však dlouho čisté konto neudržel. Při dalším oslabení totiž ztrestal znojemské vyloučení hostující Ferdan svojí pátou brankou v utkání. I přesto to Znojmo zkusilo v závěru duelu bez brankáře, jenže desátou branku přidal liberecký David Böhm a dal výsledku konečnou podobu 4:10. Konečně jsme dotáhli do vítězného konce utkání, ve kterém jsme vedli a proměnili velkou část našich příležitostí," poznamenal kouč Liberce Zdeněk Skružný.

Znojmo je na desáté příčce tabulky a v úterý ve Státní svátek zamíří na hřiště třetího Rožnova pod Radhoštěm.

statistiky utkání

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Liberec 4:10 (3:2, 0:3, 1:5)


Branky: 2., 49. Pánek, 14. Palát, 16. Sláma – 1., 22., 28., 43., 55. Ferdan, 47., 51. Veselý, 6. Blažek, 31. L. Böhm, 56. D. Böhm


Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka

Vyloučení: 3:1. Využití: 0:3

Diváků: 142

Zásahy brankářů: Martin Beneš 23, Jakub Veselý 7 – Vít Vaníček 31

Střely: 32:40

Sestava Znojma: Beneš (51. Veselý) – Rada, Herman, Virgl, Martinek, Peš, Zejda, Kučera – Daberger, Palát, Horák, Čihal, J. Procházka, Sláma, V. Procházka, Krejčí, Rakušan, Šindelář, Pánek

Sestava Liberce: Vaníček (Strýček) – Klucho, Štěpánek, Galbavý, Veselý, D. Böhm – Valeš, Blažek, Tampier, Hůza, L. Böhm, Štěpán, Blecha, Ferdan, Soltys, Hiadlovský

Zdroj: florbalový svaz