I tak se ale v jedné kategorii mohou republikovým primátem pyšnit.

„Letos se nám lepila smůla na paty. Na několika vrcholných závodech jsme skončili čtvrtí nebo nepostoupili mezi nejlepší třeba o bod. I tak ale byla letní sezona povedená. Zuzka Škarková získala titul mezi mladšími žákyněmi a družstvo žáků pravděpodobně postoupí do první ligy. Čekáme jen na oficiální potvrzení od svazu,“ pochlubil se šéf klubu znojemských lukostřelců Martin Zahradník.

Ten se přes letní sezonu nesoustředil pouze na trénink mládeže, ale i zdokonalení zázemí. „Intenzivně pracujeme na budování lepšího zázemí. Hlavně dostupnějšího. Doposud jsme trénovali v Oblekovicích na okraji města. Nyní bychom měli být téměř v centru,“ nastínil šéf klubu.

Lukostřelecký oddíl se na jihu Moravy pomalu a jistě rozrůstá. „Klub čítá okolo pětatřiceti členů, z nichž valná většina je mládež do osmnácti let. Teď očekáváme mírný nárůst. Přes léto mají všichni spoustu dalších aktivit, ale do halové sezony se zapojuje mnohem více závodníků,“ dodal Zahradník.

Enormnímu nárůstu členské základny se na samotném jihu Moravy nebrání, museli by se ale pořádně otáčet. „Jsme na celý klub jen dva trenéři. Už takhle je to náročné. Nějak bychom to jistě zvládli, ale je to také o kapacitě tělocvičny. Holt jsme určitým způsobem omezeni,“ doplnila trenérka Kateřina Malypetrová.

V začínající halové sezoně má znojemský klub nemalé cíle. Rád by se ve všech kategoriích zúčastnil mistrovství republiky.

„Na to, že nejsme moc velký klub, tak úspěchy máme. Děti jsou šikovné, tak v tom snad budeme pokračovat. Čeká nás ale opět spousta práce,“ dívá se dopředu Malypetrová.

Znojemské lukostřelbě navíc hraje do karet fakt, že expanduje i mimo Znojmo. V Šanově se totiž lukostřelbě začali také poměrně výrazně věnovat. „Patří jim velký dík. Pořádají několik závodů a naše vzájemná spolupráce je na vysoké úrovni. Tohle může lukostřelbě na jihu Moravy hodně pomoci,“ zakončil Zahradník.