Znojemská škola začíná svoji třiadvacátou sezonu a podle Macka toho má spoustu za sebou, ale mnohem více před sebou. Žáci této školy mají možnost předvádět své dovednosti vlastně po celém světě. Hnacím motorem trenéra jsou pro něj dosažené výsledky jeho svěřenců, které jsou vlastně motivací pro další práci. Jak Macek Znojemskému deníku Rovnost řekl, na tréninky si za svěřenci chodí odpočinout.

Kterého závodu jako prvního jste se v loňském roce účastnili a jak jste se umístili?

První byl start na sedmém ročníku Nitra Cupu. Na ten vycestovalo společně s jevišovickými závodníky dvaadvacet závodníků, kteří pro znojemský region vybojovali celkem třiadvacet medailí, a navíc znojemský Vladimír Patočka byl vyhlášen nejúspěšnějším žákovským závodníkem turnaje, na kterém startovalo celkem 230 závodníků z České republiky, Maďarska a domácího Slovenska.

I další start jste měli v cizině?

Ano, ve Španělsku. Druhou soutěžní misí byl start na sedmém Aragon open ve španělské Zaragoze. Zde startovali pouze čtyři znojemští závodníci, kteří v konkurenci necelých čtyř set závodníků z Argentiny, Belgie, Francie, Holandska, Itálie, USA, Uzbekistánu, Walesu a domácího Španělska přivezli dvě medaile a tři čtvrtá místa.

V dubnu jste přivezli třiatřicet medailí z Německa, o jaký šlo závod?

Byl to náš třetí start v loňském roce, šlo o mistrovství Německa. Konalo se v Dortmundu a zúčastnilo se jej společně se závodníky ze Šumné celkem patnáct závodníků. Protivníky nám bylo dvě stě závodníků z Belgie, Německa a Švýcarska. Zde jsme získali zmíněných třiatřicet cenných medailí.

Na čtvrtém startu jste byli vyhlášeni nejúspěšnější zahraniční výpravou…

Byl to úspěch. Šlo o jedenáctý ročník poháru národů, který se pořádal v maďarském městě Hatvan. Sjelo se do něj přes 230 závodníků z České republiky, Chorvatska, Maďarska, Slovenska, Slovinska a Srbska. Zde se účastnila dvanáctičlenná výprava ze Znojma, která získala devět medailí a dvě čtvrtá místa. Na závěr turnaje byla znojemská škola vyhlášena nejúspěšnější zahraniční výpravou, což jsem měl samozřejmě velkou radost.

Organizujete nějaká soustředění?

Ano, přichystali jsme ho pro naše cvičence na jaře. Šlo o kemp, kterého se zúčastnilo přes osmdesát členů z Jevišovic, Šumné a Znojma. Dorazila za námi také malá výprava taekwondistů ze Slovenska. Na tomto kempu se vytvořil nejen národní tým pro nadcházející mistrovství Evropy, ale i výprava na Evropský pohár.

Organizovali jste také nějaký závod ve Znojmě?

Ano, šlo o šestý ročník Znojmo open, který jsme organizovali začátkem června. Dorazilo na něj přes 150 závodníků z Anglie, České republiky, Itálie, Maďarska, Německa, Slovenska, Rakouska a Uzbekistánu.

Budete jej pořádat i letos?

Určitě budeme, půjde o sedmý ročník Znojmo open. Je plánovaný na šestého až sedmého června opět ve znojemské sportovní hale a účast nám již nahlásila například výprava z USA.

Který závod považujete za vyvrcholení uplynulé sezony?

Byl to start na dvaadvacátém seniorském, jedenáctém juniorském a pátém veteránském mistrovství Evropy, které se konalo v červenci ve španělské Barceloně. Na vrcholové akci Evropy se představilo na tři sta závodníků z Anglie, České republiky, Gruzie, Holandska, Irska, Itálie, Polska, Moldávie, Německa, Ruska, Řecka, Skotska, Slovinska, Slovenska, Španělska a Švédska.

Stihli jste účast na všech závodech, které jste měli v plánu?

Celkem jsme chtěli startovat na jedenácti soutěžích v roce 2013, ale z finančních důvodů se podařilo odcestovat pouze na deset z nich.

Máte spočítáno, kolik jste celkem získali medailí za uplynulou sezonu?

Znojemští závodníci dosáhli společně na 146 medailí a celý znojemský region jich vybojoval 176 na různých soutěžích ve střední Evropě, i na mistrovství Evropy.

Doporučujete rodičům vést své děti k vámi vyučovanému bojovému umění?

Samozřejmě ano, opravdu to stojí za to. Nejlepší motivací pro každého je vidět cíl, u nás je to možnost cestování a samozřejmě vlastní rozvoj těla i ducha.

S vaším klubem spolupracují i lidé ze zahraničí, je to tak?

Ano, stalo se již tradicí, že na samém začátku roku se do Znojma začali sjíždět trenéři a studenti z celé Evropy, a dokonce i mimo starý kontinent.

Vaši trenéři vyjíždí pro zkušenosti do ciziny?

Začátkem března loňského roku například vycestovali do polské Oleśnice za prezidentem I.T.F., velmistrem Choi Jung Hwou devátého Dan, který převzal otěže po svém otci. Jeho otec právě Taekwon-Do vymyslel a dovedl tam, kde je. Na tomto semináři si prezident vybíral pouze znojemské trenéry k předvádění technik.