Ovšem poté co knokautoval Američana Dominicka Reyese v hlavním zápase turnaje UFC on ESPN 23 v Las Vegas si hlasitě řekl o titulový souboj. „Když jsem si sedl po zápase s mikrofonem a povídali mi, že půjdu o titul, na rovinu jsem si říkal: Sakra, jdeme o titul. Přišlo mi to rychlé,“ pronesl Procházka po příletu do Prahy.

Vypadá to jako pohádka, jenže jde o realitu. Osmadvacetiletý bojovník z Jetsaam Gymu Brno stojí na prahu vysněné bitvy. „Žebříček UFC ještě není aktualizovaný, ale budeme se rozhodovat podle umístění v něm. Také je důležitý výhled do budoucna,“ řekl Procházkův hlavní trenér Martin Karaivanov o výběru dalšího protivníka.

Dá se očekávat, že po aktualizaci žebříčku jeho svěřenec vyskočí na druhou příčku. A už před jeho soubojem s Reyesem prezident UFC Dana White oznámil, že vítěz nejspíš dostane příští možnost boje o titul. „Když jsem pocítil sílu Dominicka před sebou, všechny techniky, tak musím říct, že bych se dokázal připravit na titulový zápas,“ řekl Procházka.

Pás aktuálně drží polský bojovník Jan Blachowicz, který se 4. září na turnaji UFC 266 střetne s Gloverem Teixeirou. Lepší z nich bude patrně příští soupeř Procházky. „Preferoval bych souboj s Blachowiczem, jsem k tomu přikloněný. Ale příprava na případného vítěze musí být důkladná. Když půjde o titulový zápas, nesmí se nic podcenit,“ hlásil český bijec.

ŠAMPION OBHÁJÍ

Tipuje, že polský bojovník opasek před brazilským veteránem uhájí. „Blachowicz je na mnohem vyšší úrovni, Teixeira může jen překvapit,“ doplnil Procházka.

Konkrétně lze o případném titulovém duelu mluvit až po zářijovém turnaji a podepsaní smluv, ovšem polský šampion na sociálních sítích vzkázal, že o bitvu s Procházkou stojí. „Ty proti mně v Těšíně. Polský princ vs. Český samuraj. Meč proti kataně,“ napsal Blachowicz.

Procházka svými výkony v UFC udivuje, v červencové premiéře knokautoval Volkana Oezdemira ze Švýcarska, tentokrát v závěru druhého kola poslal k zemi Reyese loktem z otočky. „Měli jsme starost, zda je v pořádku. Dostali jsme informace, že nebyl fatálně zraněný a je v pořádku,“ uvedl druhý kouč Jaroslav Hovězák.

Brněnský bojovník duel zvládl, ovšem ve druhém kole taky schytal tvrdé rány, z nichž se oklepával. Trenéři ovšem zůstali v klidu. „Jiřího máme nakoukaného a víme, že kdyby kontr přišel, nenaběhne si na něj. Drobné nahulení jsme ustáli v klidu. Věděli jsme, že to není tak brutální a nebezpečné, žádná panika. Nezamávalo to s námi,“ pronesl Karaivanov.

Procházka se brzy zmátořil a duel ukončil. „Čekal jsem, že to může klidně být na pět kol. Věděl jsem, že jakmile začnu tlačit, bude to buď, anebo, pak se to převrhne. Jel jsem tak celou dobu s dávkou ostražitosti, kterou jsme fakt pilovali,“ dodal Procházka.