Třinec. Noční můra obránce fotbalistů 1. SC Znojmo Zdeňka Mičky. Když naposledy jeho tým hrál v Třinci, utkání kvůli žlutým kartám musel sledovat z tribuny. A stejné je to i tentokrát. Dneska se kvůli karetním prohřeškům na hřiště taky nepodívá.

Jaká je atmosféra v kabině před utkáním v Třinci?
Je uvolněná a pohodová. Už se ale musíme začít koncentrovat a jít do zápasu s Třincem stejně naplno jako proti Brnu. Jen tak můžeme získat další body.

Vzpomínáte si na poslední měření sil s Třincem?
Pamatuji si na něj moc dobře. Viděl jsem ho z tribuny, protože jsem kvůli čtyřem žlutým kartám nemohl hrát. Asi je tenhle soupeř pro mě zakletý. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Kvůli kartám nemůžu nastoupit ani dnes.

Přeci jenom, jak se ten loňský duel vyvíjel?
Pro nás dobře. Zápas jsme tenkrát zvládli na jedničku, vyhráli jsme 2:0. Bylo to hodně cenné vítězství na cestě k záchraně v soutěži. Lehké to ale rozhodně nebylo.

Nemůže vám poslední vítězství nad Zbrojovkou zlomit v Třinci vaz?
Musíme si určitě sednout zase zpátky na zem. Je to další utkání, ve hře jsou znova tři body. My je chceme a určitě potřebujeme. Nemyslím si ale, že by nás mohla výhra nad Brnem nějak negativně ovlivnit.

Jak se bude podle vás utkání vyvíjet?
Třinec určitě nebude chtít ztratit ani bod, protože hraje doma. Mají dobré mužstvo, ale my si budeme chtít odvézt minimálně bod a potvrdit, že se nám letos venku vcelku daří.

Co bude v duelu klíčové pro eventuální úspěch?
Musíme si dát pozor, abychom nedostali první gól, protože potom už to budeme těžko otáčet. Třinec má velmi zkušenou zálohu. Musíme eliminovat tak, aby nevytvářela svým útočníkům z našeho pohledu nebezpečné příležitosti ke skórování.

Naopak, z čeho byste mohli v zápase s Třincem těžit?
Určitě z toho, že nehrajeme pod tlakem. Trochu jsme si zvedli sebevědomí v posledním utkání proti Zbrojovce. Do karet by nám mohl hrát i fakt, že se Třinec snaží hrát kombinační fotbal. To nám bude vyhovovat.

Letos se vám na rozdíl od loňské sezony daří. Co se stalo, že přišla taková změna?
Výsledky i hra se zlepšila. Má to hned několik důvodů. Tomu všemu samozřejmě odpovídají i body a postavení v druholigové tabulce. Oproti minulému podzimu je to velký rozdíl.

Druhá liga je neskutečně vyrovnaná. Čekal jste, že se bude takhle soutěž vyvíjet?
Je ještě více vyrovnanější než minulou sezonu a bude až do posledního zápasu. Není tu žádný favorit, který by soutěží projel jako suverén. To jsme ale před sezonou předpovídali, takže nesmíme přecenit naše dosavadní umístění a nepodcenit žádný zápas.