Mezinárodní florbalový turnaj Pegres Cup se konal od pátku do neděle v Havířově. Na jedenáctém ročníku tohoto klání startovalo osm družstev. Vedle Znojma to byl domácí Havířov, někdejší rival Znojma z první ligy Třinec, vicemistr české extraligy Vítkovice, Bulldogs Brno, česká juniorská reprezentace, polský národní tým a vicemistr slovenské nejvyšší soutěže Trenčín.

V havířovské sportovní hale se znojemští florbalisté na úvod utkali s Polskem. Reprezentační výběr našeho souseda porazili v poměru 4:1, přičemž dvěma góly se do turnaje uvedl dorostenec Pavel Dokulil. „Pegres Cup byl vynikající zkušeností nejen pro mě, ale zcela určitě pro celý tým. Samozřejmě jsem nečekal, že bych se tak brzo za A-tým trefil. Byl to zážitek, není to jako dát gól za starší žáky,“ pousmál se mladičký bek Dokulil.

Ve druhém utkání Znojmo zdolalo Třinec 5:3 a přemožitele našlo až v posledním zápase ve skupině. Prohrálo s pozdějším vítězem turnaje, Havířovem.

V semifinále si to pak Znojemští rozdali s Vítkovicemi, kterým podlehli 1:2. V zápase o páté místo pak znovu změřili síly s Polskem.

Tentokrát se radovali polští reprezentanti, kteří porazili nováčka české extraligy až v samostatných nájezdech a na Znojmo zbylo šesté místo.
„Na turnaji nám nešlo o výsledek, nýbrž o předvedenou hru. A s tou jsem spokojený. Samozřejmě, že je pořád co zlepšovat. Extraliga bude jen o tom, jak rychle se dokážeme adaptovat,“ zhodnotil turnaj trenér Libor Šťasta.

V turnaji se v dobrém světle nepředstavili jen mladí hráči, ale zejména juniorský vicemistr světa z loňské sezony Ondřej Mikeš.

Ten dokázal v každém utkání skórovat a svým agresivním pojetím hry dokázal spoluhráčům vytvořit nejednu gólovou příležitost.

Poslední přípravné utkání pak Znojmo sehraje v sobotu třináctého září proti Pelhřimovu. Zápas začne v sedmnáct hodin v městské sportovní hale.