Závod kolem dukovanské elektrárny se skládal ze dvou částí. První část byla silniční etapa a druhá časovka. V obou dominoval Jiří Mikulášek. „Takticky, týmově jsme zvládli první část závodu a z toho jsme si vytvořili výhodnou pozici pro časovku. Tu se mi podařilo vyhrát stejně jako první část závodu. Lukáš Hirt z našeho týmu byl druhý a Martin Vojtěch dvanáctý,“ říká Mikulášek.

Dukovanský závod má pro Mikuláška i osobní význam. „Závod je vzpomínka na kamaráda, který tam před rokem tragicky zahynul,“ vzpomíná na smutnou událost.

Znojemského cyklistu provázely v sezoně zdravotní problémy. „Letošní sezona začala dobře, pak jsem ale měl zdravotní problémy. Když už jsem se z toho dostal, tak jsem si vyvrtnul kotník. Teď už jsem se pomaličku rozjezdil a během posledních čtyřech týdnů jsem vyhrál čtyři závody,“ hodnotí.

Jedním z vyhraných závodů bylo mistrovství republiky v časovce, ale to nebyl jediný letošní mistrovský titul pro Mikuláškův tým. „Podařilo se mi vyhrát mistrovství republiky v časovce. Martin Vojtěch vyhrál mistrovství republiky na silnici. Náš tým jel takticky na Martina, protože všichni čekali, že pojedeme spíš na mě,“ vypráví o zisku dvou titulů pro jeho stáj.

Cyklistická sezona Mikuláškovi ještě nekončí. Před sebou má několik závodů. „Teď se chystám na Krále Šumavy, který se jede v sobotu. Chtěl bych jet tu nejdelší dvěstěpadesátikilometrovou trať,“ přibližuje nejbližší program znojemský závodník.

Kromě cyklistiky provozuje Mikulášek i obchod s cyklistickým sortimentem a dokonce se podílí na výrobě dresů. „Baví mě dresy navrhovat. Mám v hlavě kombinaci barev, jak by měl dres vypadat. Něco si načrtnu a pak to s grafikem dáváme dohromady,“ svěřil se s další prací spojenou s cyklistikou.

ROMANA HOLIŠOVÁ