Jak se těšíte na reprezentační akci, která se koná hodně blízko vašeho rodiště?
Určitě hodně. Přijede spousta známých ze Znojma, navíc si zhruba po ročních zdravotních peripetiích zahraji proti nejlepším týmům světa. V Brně bude podle mého výborná atmosféra. Bude to divácké peklo. Na tohle by se netěšil asi jen blázen.

Brno je pověstné dobrými fanoušky a proslýchá se, že by mohlo být vyprodáno…
To by bylo fantastické. Důležité také bude, abychom v ten daný den vyhráli. Když by se tyhle věci sešly, byla by to krása. Nezapomenutelný zážitek.

Na co byste se měli na přípravném turnaji zaměřit?
Nějak detailně jsme se o tom s trenérem nebavili, ale budeme klást důraz zejména na sehrávání jednotlivých formací. Také jsme přešli k agresivnějšímu a aktivnějšímu hernímu stylu. V tom budeme pravděpodobně pokračovat.

Měl jste velké zdravotní problémy s třísly. Nyní jste už definitivně v pořádku?
Stoprocentní to není a ani si nejsem jistý, jestli někdy bude. Je to ale hodně dobré. Problémy jsou snad definitivně zažehnány a pod kontrolou. Opatrný už ale na sebe budu muset být pořád.

Od světového šampionátu ve Finsku jste v národním týmu nebyl. Budete i po roční pauze nosit na levé paži kapitánskou pásku?
To zatím netuším. Ani nevím, jestli na programu byla nějaká nová volba kapitána. Tohle ale není zase tak podstatné. Koho trenér určí, ten si tu kapitánskou pásku zkrátka vezme.

Jste novopečeným otcem. Jak si úlohu rodiče užíváte?
Je to něco báječného. Nejlepší relax úplně od všeho. Když přijedu ze zápasu, který se nepovedl, hned na to zapomenu. Ono ty děti totiž vůbec nezajímá, jak to dopadlo. Neskutečně si to užívám.