Podílí se navíc i na trénování svého týmu. „Mám na starosti útok a různé speciální týmy. Spolupráce nám klape,“ prozrazuje Dundáček v rozhovoru pro Znojemský deník Rovnost.

Naposledy jste naskočil na hřiště poslední dubnovou sobotu, kdy znojemští Rytíři doma porazili 31:0 celek Vienna Warlords. Jak hodnotíte místní prostředí?

Je to zde krásné a svérázné. Fotbalově jsme ho velmi posunuli. Oproti prvnímu zápasu si náš útok sedl, v první čtvrtině jsme to předvedli. Následně jsme trošku usnuli na vavřínech a přestalo to být ono.

Co se vám na Znojmě líbí?

Znojmo je krásné město. Před třemi týdny jsem zde jezdil na kole. Nejsem zde poprvé a ani naposledy. Rád se sem budu vracet.

Jak často zavítáte na jih Moravy z Prahy, kde bydlíte, v rámci svých fotbalových aktivit?

Všechny tréninky, které máme organizované, probíhají formou minikempu, což znamená, že přijíždím na prodloužené víkendy. Poctivě pilujeme formu, abychom mohli porážet celé Rakousko.

Jde vůbec srovnat úroveň české nejvyšší ligy, kde jste působil dříve, s rakouskou druhou divizí, v níž Znojmo Knights nastupují. Říká se o vás, že jste nejlepší český hráč amerického fotbalu. Máte tedy co porovnávat.

No. Nejlepší hráč u nás je podle mého mínění Josef Fuksa, který to stále nepřestává tvrdit. Srovnání se dělá hrozně těžko. Americký fotbal je celotýmový sport a dá se těžko odhadnout, kdo by vyhrál individuální souboj. Myslím si však, že znojemští Rytíři by se klidně mohli zapojit do tuzemské nejvyšší soutěže.

Znojemští hráli již v minulosti několik českých lig, nyní hrají u našich jižních sousedů. Určitě usilujete o postup ještě výše.

Zatím to tak vypadá. Nejsme ani v půlce základní části. Sice jsme všechny zápasy vyhráli, ale sezona je ještě dlouhá. Samozřejmě míříme na nejvyšší metu. Je to sport a chce to mít i pověstné štěstíčko na svojí straně.

Funguje podle vás dobře vedení týmu pod koučem Radimem Pařízkem?

Trénování máme společně s Radimem rozdělené. On má na starosti obranu a já útok. Spolupráce nám klape. Rozhodně jako každý mančaft máme nedostatek trenérů. Je to prostě fakt, jelikož lodivodů je potřeba ohromné množství.

V čem má dle vašeho mínění celek Knights největší problém jako tým?

Zásadní problémy v našich výkonech nevidím. Fotbal se stále posouvá dále a i my se musíme posouvat. Je potřeba rozvíjet naši hru jak v obraně, tak i v útoku.

Na druhou stranu, jak hodnotíte další znojemské aktivity?

Myslím si, že nemusíme mít úplně slabou stránku. Obrana to má na startu jednodušší, protože útok tvoří, defenziva boří. Zkáza se učí lépe než stavění.

Jaké je povědomí o americkém fotbalu v České republice?

Zájem o něj určitě stoupá jak v Čechách, tak i v Evropě.

Navštívil jste někdy utkání Národní fotbalové ligy (NFL) ve Spojených státech, v zemi původu?

Přeci jen je to nejlepší soutěž světa. Byl jsem na NFL v Londýně. Bohužel jsem přímo v Americe nebyl.

Kde spatřujete rozdíly v evropském pojetí amerického fotbalu oproti USA? Zde ho hrají spíše amatéři, zatímco ve Spojených státech profesionálové.

Rozdíly jsou nekonečné. Jedná se o zcela jiný sport. NFL je opravdu o něčem jiném.