Vážné sestupové starosti má Miroslav v 1.A třídě a únanovští fotbalisté v 1.B třídě. Naopak Jevišovice stále drží v 1.A třídě nejen jarní neporazitelnost, ale i první místo. Nižší krajské soutěže mají před sebou ještě dvě víkendová kola. Některá mužstva ale k tomu ještě odehrají odložené zápasy.

1.A třída

Dobšice – Šlapanice 3:3 (1:0)

Branky: Stehlík 2, Čapoun – Kahoun 2, Příkrý.

Postavení v tabulce: 5.

Dobšice se potýkají s absencí pěti hráčů základní sestavy, přesto se drží v klidných vodách tabulky. Se Šlapanicemi získaly jeden bod. „Vedli jsme po poločase 1:0. Pak jsme ale po fatální chybě našeho gólmana dostali na 1:1. Asi za minutu přidal soupeř další gól. To nás úplně srazilo dolů a dostali jsme ještě třetí branku. Naštěstí se kluci zvedli a střelami dorostence Čapouna z dálky a Stehlíka v poslední minutě jsme vyrovnali," popsal dobšický trenér Karel Drábek.

Příští utkání: Rájec-Jestřebí – Dobšice.

Miroslav – Kunštát 2:3 (1:0)

Branky: Iran, Pešek – Boček, Crhák, Španěl.

Postavení v tabulce: 13.

Miroslavští fotbalisté jsou ve velice prekérní situaci. Jsou velice blízko sestupu z 1.A třídy. „Už je to asi teorie, že bychom se mohli zachránit. Nic ale samozřejmě nevzdáváme. Je velká škoda, že jsme nevyhráli, protože jsme určitě byli celý zápas lepším týmem. Vedli jsme, ale nakonec jsme prohráli kvůli gólu v 89. minutě. Máme před sebou poslední tři zápasy, z toho dva doma. Měla by to být výhoda, ale paradoxně vozíme více bodů z venku," poznamenal místopředseda miroslavského klubu Jaroslav Máca.

Příští utkání: Líšeň B – Miroslav.

Jevišovice – Bořitov 5:1 (4:0)

Branky: Benda, Hazucha, Kráčman, Rožnovský, Šebela – Jelínek.

Postavení v tabulce: 1.

Stále na jaře neporaženi zůstávají jevišovičtí fotbalisté. S Bořitovem si snadno poradili. „Byl to jeden z nejlehčích zápasů, který jsme hráli. Ve 30. minutě jsme vedli 3:0, a tím bylo rozhodnuto o zápase. Bořitov to zabalil a čekal, kdy pojede domů. Když se podívám na tabulku, tak už je jisté, že budeme nejhůř třetí, takže jsem spokojený. Máme dva zápasy do konce a kluci by rádi první místo udrželi," sdělil trenér Jevišovic Zdeněk Macháček.

Příští utkání: Zbýšov – Jevišovice.

Hrušovany – Zbýšov 0:1 (0:0)

Branka: Sedlák.

Postavení v tabulce: 10.

Hrušovany podruhé za sebou prohrály 0:1. „Máme slabou produktivitu. Zbýšov dal gól z jediného útoku. Prakticky se hrálo jen na jejich branku, ale gól jsme nedali," zhodnotil hrušovanský trenér a hráč Robert Koch.

Příští utkání: Slovan Brno – Hrušovany.

Tasovice B – Slovan Brno 3:2 (1:1)

Branky: Svatoš 2, Dítě – Plšek, Vašíček.

Postavení v tabulce: 7.

Tasovické béčko díky výhře vyřadilo Slovan Brno ze hry o první místo.

„Utkání bylo z naši strany povedené. Byli jsme jednoznačně lepší, herně jsme soupeře převyšovali. Bohužel vždycky, když jsme dali gól, tak se soupeři podařilo vyrovnat. Naštěstí jsme dali dvě minuty před koncem rozhodující branku," přiblížil trenér Tasovic Milan Kalaš. Jeho tým čeká hektický závěr sezony, protože musí během dvou týdnů odehrát čtyři zápasy.

Příští utkání: Tasovice B – Kunštát.

1.B třída

Modřice – Šatov 1:4 (0:2)

Branky: Goiš – Artim, Barták, Kříž, Müller.

Postavení v tabulce: 10.

Jen velká nepřízeň osudu by Šatovské připravila o záchranu v 1.B třídě. Díky vítězství nad Modřicemi už jim chybí jen malý kousek. „Byl to nejslabší soupeř, se kterým jsme hráli. Ještě nemáme úplně jisté, že se zachráníme. Můžou sestupovat tři týmy a kdyby dvanácté Chrlice oba zápasy do konce vyhrály a my prohráli, tak s nimi máme hroší vzájemnou bilanci," podotkl trenér Šatova Rostislav Halkoci.

Příští utkání: Šatov – MS Brno.

Tuřany – Horní Kounice 1:0 (1:0)

Branka: Polák.

Postavení v tabulce: 8.

Horní Kounice už nemohou hrát o přední příčky, ale ani se nemusí strachovat ze sestupu. „S Tuřany to byl pro nás smolný zápas. Deset minut před koncem jsme neproměnili penaltu. Zbytečně jsme ztratili body," řekl kounický trenér Libor Palička.

Příští utkání: Horní Kounice – Modřice.

Blížkovice – Slatina 2:2 (0:2)

Branky: Pikolon, Šíp – Mikšíček 2.

Postavení v tabulce: 7.

Premiérová sezona blížkovického mužstva v krajské soutěži, které má ve svých řadách pouze fotbalisty z Blížkovic, bude mít pokračování i příští rok. Navíc se mu teď podařilo uhrát bod s lídrem soutěže, Slatinou. Ta kdyby vyhrála už má vítězství v 1.B skupině B jasné.

„Vůbec jsme nebyli v zápase horší. Sice jsme prohrávali po půlce 0:2, ale soupeři jsme vedení umožnili našimi chybami. Ve druhém poločase už jsme byli jednoznačně lepší," prohlásil předseda blížkovických fotbalistů Miroslav Fouček.

Příští utkání: Únanov – Blížkovice.

MS Brno – Únanov 6:0 (3:0)

Branky: Veselý 2, Dupal, Gruber, Černý – vlastní.

Postavení v tabulce: 13.

Zpackaná jarní část stáhla Únanov na dno tabulky a ten je velice blízko sestupu do okresního přeboru.

Příští utkání: Únanov – Blížkovice.