Během čtyř měsíců, od listopadu doteď, se družstva tamější Tělovýchovné jednoty (TJ) zúčastnila několika sálových turnajů v různých věkových kategoriích. Jak prozradila vedoucí oddílu Eva Opálková, mladší žačky absolvovaly dvě střetnutí. „Zúčastnily se akcí ve Vracově a Humpolci a mezi deseti týmy uzmuly celkovou pátou příčku,“ vypočetla Opálková.

Dívky nastupující ve skupině přípravek zavítaly dvakrát na palubovku do Vracova. „Jako jediný dívčí celek skončily čtvrté. Na příčkách před nimi byla už jen chlapecká mužstva,“ dodala vedoucí miroslavských národních házenkářek. Hráčka přípravky Eliška Křečková si navíc z posledního vracovského střetnutí jako jediná dívka odvezla titul pro čtvrtého nejlepšího střelce turnaje. „Dohromady nastřílela dvaadvacet bodů,“ řekla Opálková.

Všechny týmy národních házenkářek z Miroslavi se již nyní připravují na letní část ročníku. Venkovní sezonu začnou sportovkyně TJ v dubnu. „Tentokrát budou starší žákyně bojovat o postup na celostátní turnaj i na mistrovství. Bude důležité, aby se k tomu děvčata postavila čelem a účast si vybojovala,“ uzavřela vedoucí Eva Opálková.