„Spousta lidí si myslela, že národní házená v Miroslavi už nefunguje, ale opak je pravdou. Navíc v posledních letech se jí daří. Máme v podstatě nové zázemí a družstvo mladších žákyň doslova praská ve švech,“ usmívala se Eva Opálková, která se mimo hraní stará i o chod klubu.

Historie národní házené v Miroslavi sahá až do roku 1948, kdy se datují první zmínky o tomto sportu na miroslavském území. Od tohoto roku se národní házené v Miroslavi daří a zřejmě jí i svítá na lepší zítřky.

„Před třemi roky jsme zaznamenali takový malý boom. Objevila se tu obrovská základna mládeže. Nyní jsou tyhle holky v kategorii mladších žákyň, které se drží ve své soutěži na druhém místě. Kromě nich máme i družstvo starších žákyň a samozřejmě žen. Mužské složky v klubu už nějakou dobu nejsou. Už před delší dobou zanikly. Většinu pohltil místní fotbal,“ vysvětlila Opálková.

V Miroslavi se nyní mohou opřít o výborné zázemí. V roce 2008 tu bylo vybudované nové víceúčelové hřiště s rozměry pro národní házenou a o dva roky později se podařilo dostavět střídačky.

Nyní čeká miroslavské hráčky další měření sil. V neděli se představí proti Vracovu. Ještě předtím se ale odehraje zápas starších žákyň.
„Bude to nesmírně těžké utkání. Naposledy jsme v Olbramovicích remizovali a chtěli bychom doma získat oba body. Tabulka je nyní tak vyrovnaná, že každé utkání je velmi náročné. Navíc Vracov v posledním zápase porazil lídra tabulky,“ pronesl kouč druhého týmu soutěže žen Petr Opálka.

Nedělní program národní házené v Miroslavi startuje patnáct minut po deváté hodině ranní, kdy ke svému utkání vyběhnou starší žákyně. O půl jedenácté pak odstartuje ligové utkání aktuálně druhých žen proti pátému Vracovu, který ztrácí na Miroslav tři body.