Na moravskokrumlovské stolní tenistky čekají dva turecké týmy a jeden holandský. Začínají v sobotu ve 14.00 hodin s tureckým týmem Yalova Spor, večer v 19.00 hodin se postaví Holanďankám z Heerlenu a turnaj ukončí v sobotu v 10.00 proti družstvu z Ankary. Oporou Moravského Krumlova je už druhou sezonu čtyřiatřicetiletá Japonka Mitsuki Yoshida, která letos načala v klubu druhou sezonu. „Přítel a mnoho mých kamarádů mi říkalo, že český stolní tenis je opravdu dobrý,“ říká v rozhovoru hráčka, která působí v Evropě od roku 2011.

Jak jste se dostala ke stolnímu tenisu?
Narodila jsem se v městečku, kde můj otec hrál stolní tenis. Bylo mi šest let, když mě poprvé vzal do haly na stolní tenis. Vyzkoušela jsem si ho, bavilo mě to, ale tehdy jsem plavala, hrála basketbal a dělala atletiku, tak jsem na stolní tenis neměla čas. Ve dvanácti letech jsem se ale rozhodla, že se budu věnovat jenom stolnímu tenisu.

Proč jste odešla z Japonska?
Odmalička mám ráda Evropu. Jít do Evropy byl můj sen proto jsem odešla z Japonska. Co mě na Evropě tak lákalo, ale nedokážu říct.

Ve kterých jiných zemích kromě České republiky jste v Evropě působila?
Byla jsem v Chorvatsku, Německu, Polsku a Portugalsku.

Co vás přivedlo do České republiky?
Hraje tady můj přítel. Řekl mi, že v Česku je kvalitní soutěž, a i mnoho mých kamarádů mi říkalo, že český stolní tenis je opravdu dobrý. Znám také mnoho šikovných českých hráčů. A v Moravském Krumlově o mě měli zájem, tak hraji teď tady.

Co si myslíte o stolním tenisu v České republice?
Čeští hráči mají vlohy pro stolní tenis. Pokud mají kvalitního trenéra a podmínky, mohou se stát dobrými hráči. Bohužel ale v Česku nejsou podmínky na takové úrovni jako v Japonsku.

Jaké jsou vaše ambice ve stolním tenisu?
Spolupracuji s japonským stolním tenisem, tak si přeji, abychom měli v Evropě více míst, kde bychom mohli stolní tenis učit.

Jak jste přijala evropskou respektive českou kulturu?
Žiji v Evropě už poměrně dlouho. Zvykla jsem si na evropský životní styl. Chutná mi česká kuchyně a lidé v České republice jsou opravdu velmi přátelští.

Když jste přišla do České republiky, stalo se něco, co vás pobavilo nebo naopak rozčílilo?
Překvapilo mě, že je tady na silnicích takové množství zvířat. A také, že se mnoho silnic opravuje nebo je ve výstavbě, takže nemohu využívat nejkratší cestu do místa, kam jedu.