Mladé volejbalisty VK PFN Znojmo v něm čekal nelehký úkol celkového vítězství a postupu do bojů o medaile v této jediné dlouhodobé celostátní volejbalové soutěži starších žáků.

V prvním ze sedmi zápasů nahuštěných do dvou hracích dnů se znojemští volejbalisté utkali s Duklou Liberec, která byla do turnaje nasazena jako papírově nejlepší celek z Čech. Již od počátečních výměn bylo ale jasné, že na kurtu budou vládnout znojemští hráči, kteří za mohutného povzbuzování svých fanoušků doslova rozbili Severočechy 25:10 a 25:15.

Během druhého střetnutí pak Jihomoravanům kladli pouze o maličko větší odpor žáci z Kralup. Středočeši rovněž odcházeli ze hřiště poraženi, a to v poměru 25:20, 25:16.

BEZ ŠANCE

První zádrhel zaznamenali hráči VK PFN ve třetím duelu. Po jasném vítězství 25:15 v první sadě nad Opavou, vsadil soupeř na riskantní servis, který mu až neuvěřitelně vycházel, a pod tlakem se začaly kupit chyby na straně Znojma, což vyústilo v porážku 21:25. V rozhodujícím tie-breaku však oddíl VK PFN předvedl rychlou razantní hru a zaslouženě zvítězil 15:9.

Klíčové utkání čekalo na znojemské žáky o sobotním podvečeru, kdy proti nim nastoupili doposud neporažení Lvi Praha. Volejbalisté z města kousek od rakouských hranic přistoupili k duelu velmi koncentrovaně, předvedli svůj nejlepší výkon na turnaji a soupeři nedali sebemenší šanci - 25:14 a 25:13.

Povedené vítězství ovšem bylo třeba potvrdit ještě ve večerním klání s Jirkovem. Soupeř ze severních Čech hrál velmi obětavě a nadšeně, nicméně se v žádné sadě nedostal do vyrovnané koncovky a znojemští žáci jej dvakrát porazili 25:17.

K vysněnému prvnímu místu stačilo týmu VK PFN v nedělním programu, jež čítal dva zápasy, získat čtyři body. Hned v prvním souboji čekal na palubovce věčný rival z Brna. Ani v letošním vzájemném šestém duelu však mančaft z jihomoravské metropole na body nedosáhl a znojemské družstvo si připsalo další turnajové vítězství, tentokrát v poměru 25:19, 25:20.

SOUBOJ S DOMÁCÍMI

Hráči z města nad řekou Dyjí absolvovali poslední klání turnaje s domácími borci Frýdku-Místku. Stačilo jim získat jeden set. To se jim povedlo hned v první sadě 25:20 a v dalším průběhu dostali prostor mladší hráči z lavičky, kteří doposud nastoupili na hřiště jen sporadicky. Bojovali statečně a po zásluze si v bouřlivém prostředí užili další dva sety, které sice v koncovkách ztratili, ale i tak se mohli radovat z celkového vítězství v turnaji a postupu do bojů o medaile v závěrečných dvou kolech Českého poháru.

Volejbalový oddíl VK PFN Znojmo reprezentovali na severu Moravy nahrávači Adam Vítámvás, Martin Kravec smečaři Tomáš Bartoš, Zdeněk Švaříček, David Bárta, blokaři Adam Nedvěd, Jan Pavlica, Antonín Klimeš, Vít Březina, univerzálové Marek Holík, Jiří Donát a libero David Knebl. Ač se hrálo v Moravskoslezském kraji, poděkovali zástupci znojemského oddílu skvělým fanouškům, kteří po oba dny, připravili výpravě z jižní Moravy doslova domácí prostředí.

Mario Zelený