Už před utkáním bylo znojemským korfbalistům jasné, že je nečeká nic lehkého. Na marodce byla hned trojice opor. Navíc se k nim přidal i Petr Malačka.

K tomu všemu jelo aktuálně druhé Brno na samý jih Moravy s velkými cíly. A není se čemu divit. Vítězství by ho katapultovalo na první místo právě před lídra tabulky ze Znojma.

„Pokud se nám podaří proměňovat šance, můžeme pomýšlet na úspěch. Se Znojmem hráváme hodně vyrovnaná utkání, tak uvidíme, jak se nám právě tyto dvě povedou. Úspěchem by pro nás bylo alespoň jedno vítězství,“ hlásil před zápasem brněnský kouč Jakub Máša.

Slibný začátek

A opravdu. Ačkoli si Modří sloni vytvořili během prvního poločasu úvodního duelu slušný náskok, na hladké vítězství to nestačilo. V závěru zápasu brněnští korfbalisté zabrali a dokázali dovést utkání do remízového konce. V prodloužení se jako správný tahoun ukázal Ivan Žák, který zlatým košem na 20:19 ukončil prodloužení a zachoval pro Znojmo domácí neporazitelnost.

Druhé utkání mělo podobný začátek. Domácím korfbalistům se dařila střelba, díky které si vytvořili svěřenci Martina Žáka slibný náskok.

Ten v průběhu hry navyšovali, což mělo za výsledek celkem jednoznačné vítězství o osm košů. Skóre se nakonec zastavilo na čísle 23:15 ve prospěch prvního celku extraligové tabulky.

„Musím smeknout před výkonem těch hráčů, kteří doteď nedostávali tolik příležitostí v základní sestavě. I díky nim máme téměř jistou účast v play-off. Letošní ročník je ale velice vyrovnaný, takže budeme svědky hodně napínavého konce sezony,“ ohlédnul se za dvěma zápasy znojemský trenér Martin Žák.

Ten je navíc rád, že korfbalovou extraligu čeká třítýdenní reprezentační přestávka. „Ještěže tak. Musíme během pauzy vyléčit všechny šrámy, i když vím, že ani po přestávce nebudeme kompletní. Třeba Petr Malačka má zlomené zápěstí a to určitě za těch pár dní nevyléčí,“ kroutil hlavou při pohledu na marodku Žák.