Modří sloni dvakrát udolali Brno

Znojmo – Korfbalisté znojemského klubu mají za sebou další z jihomoravských derby. Proti Brnu sice nastoupili v poloviční sestavě, ale i tak dokázali v obou utkáních zvítězit. Úřadující mistr porazil ambiciózní Brno 20:19 v prodloužení, v odvetě pak poměrem 23:15.

2.2.2010

Korfbalisté TJ Znojmo MS YMCA.Foto: DENÍK/Archiv

Už před utkáním bylo znojemským korfbalistům jasné, že je nečeká nic lehkého. Na marodce byla hned trojice opor. Navíc se k nim přidal i Petr Malačka.

K tomu všemu jelo aktuálně druhé Brno na samý jih Moravy s velkými cíly. A není se čemu divit. Vítězství by ho katapultovalo na první místo právě před lídra tabulky ze Znojma.

„Pokud se nám podaří proměňovat šance, můžeme pomýšlet na úspěch. Se Znojmem hráváme hodně vyrovnaná utkání, tak uvidíme, jak se nám právě tyto dvě povedou. Úspěchem by pro nás bylo alespoň jedno vítězství,“ hlásil před zápasem brněnský kouč Jakub Máša.

Slibný začátek

A opravdu. Ačkoli si Modří sloni vytvořili během prvního poločasu úvodního duelu slušný náskok, na hladké vítězství to nestačilo. V závěru zápasu brněnští korfbalisté zabrali a dokázali dovést utkání do remízového konce. V prodloužení se jako správný tahoun ukázal Ivan Žák, který zlatým košem na 20:19 ukončil prodloužení a zachoval pro Znojmo domácí neporazitelnost.

Druhé utkání mělo podobný začátek. Domácím korfbalistům se dařila střelba, díky které si vytvořili svěřenci Martina Žáka slibný náskok.

Ten v průběhu hry navyšovali, což mělo za výsledek celkem jednoznačné vítězství o osm košů. Skóre se nakonec zastavilo na čísle 23:15 ve prospěch prvního celku extraligové tabulky.

„Musím smeknout před výkonem těch hráčů, kteří doteď nedostávali tolik příležitostí v základní sestavě. I díky nim máme téměř jistou účast v play-off. Letošní ročník je ale velice vyrovnaný, takže budeme svědky hodně napínavého konce sezony,“ ohlédnul se za dvěma zápasy znojemský trenér Martin Žák.

Ten je navíc rád, že korfbalovou extraligu čeká třítýdenní reprezentační přestávka. „Ještěže tak. Musíme během pauzy vyléčit všechny šrámy, i když vím, že ani po přestávce nebudeme kompletní. Třeba Petr Malačka má zlomené zápěstí a to určitě za těch pár dní nevyléčí,“ kroutil hlavou při pohledu na marodku Žák.

Autor: Martin Andrle

2.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Nabízela sex u silnice, dostala pokutu dva tisíce

Ilustrační fotografie.

Provokoval strážníky. Močil u památníku v centru Znojma

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Padly facky kvůli hlasité hudbě, dívka skončila v nemocnici

Znojmo – Konflikt kvůli údajně hlasité hudbě, linoucí se z mobilního telefonu, se odehrál v sobotu večer u východu ze znojemského vlakového nádraží. „V hádce uštědřila devětačtyřicetiletá žena facku patnáctileté dívce. Facku dal přítel ženy také mladíkovi, který se snažil kamarádku chránit,“ sdělil preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Lattner odehrál v dresu Orlů čtyřsté utkání: Klukům nachystám svačinku, slibuje

Znojmo – Prokličkoval mezi soupeři a před brankou nezaváhal. Obránce Jan Lattner se v domácích utkáních proti Fehérváru a Bolzanu trefil po individuálních akcích, když projel celé hřiště, přesto prohrám 2:3 a 3:4 v prodloužení nezabránil. Znojmo tak kleslo v mezinárodní soutěži EBEL na čtvrtou pozici. „Mnohem radši bych branky vyměnil za vítězství v obou zápasech,“ říká sedmadvacetiletý znojemský odchovanec.

Místo levice vítězí ANO. Znojmo má i poslance, Gabrhela nahradí nováček Štolpa

Znojmo - Volby do Sněmovny v celém regionu i všech jeho městech ovládlo hnutí ANO, vítězilo s výsledky nad republikovým průměrem. Nadprůměrný úspěch získala i SPD Tomia Okamury. Sociální demokraté a komunisté, kteří dlouhá léta v regionu udávali politický tón, počítají ztráty. Znojemský starosta Vlastimil Gabrhel se z pátého místa kandidátky sociální demokracie do Sněmovny nevrátil. Znojemsko bude v nové dolní komoře zastupovat městský radní za ANO David Štolpa.