Dlouho očekávaný den znojemských korfbalistů nastal. Právě dnes Modří sloni vstoupí do finálového turnaje Ligy mistrů, jenž se koná v holandském Zaanstadu. Už třicet minut po osmnácté hodině nastoupí proti belgickém mistru.

V Zaanstadu sehrají znojemští korfbalisté čtyři utkání. Z toho tři ve skupině a jedno o umístění. Nejdříve změří síly s mistry Belgie, poté Ruska a na závěr bojů ve skupině s vítězem německé ligy.

„První utkání nám hodně napoví. Největší obavy ale mám z ruského celku. V Rusku je vlastně jen jeden korfbalový tým, který je zároveň i ruskou reprezentací. Účastní se ve stejném složení všech velkých akcí. Tudíž jeho hráči mají výborný fyzický fond a nespočet zkušeností,“ varoval před ruským celkem kouč Znojma Martin Žák.

Systém soutěže je hodně neúprosný. Podle umístění v základní části turnaje pak týmy sehrají jedno utkání o konečné pořadí. Ve finále si to rozdají nejlepší týmy základních skupin a o třetí místo pak druhé celky základní části.

Do Holandska neodjeli Modří sloni kompletní. Doma museli nechat svou oporu Zuzanu Spěšnou. „Mrzí mě to, a moc. Bohužel jsem nedostala volno v práci,“ těžko hledala slova členka reprezentačního kádru Zuzana Spěšná.

Pro Znojmo to bude citelné oslabení. „Je to hodně velká ztráta. Není to sice excelentní střelkyně, ale odvádí mnoho černé práce, která není až tak vidět,“ litoval Žák.

Ale i přesto zůstávají cíle Znojemských stejné. „Máme sice hodně těžkou skupinu, ale i přesto toužíme po bronzu. Musím se ale přiznat, že i trochu pošilhávám po druhém místě,“ netajil se svými plány Martin Žák.

Zápasový harmonogram

21. 1. Boeckenberg (BEL) – Znojmo 18:30
22. 1. Znojmo – Orel OSTU (RUS) 18:30
23. 1. Znojmo – Adler Rauxel (GER) 16:30