Do prvního utkání vlétli Znojemští jako uragán. Dařilo se jim proměňovat šance a už v poločase bylo skóre jednoznačně na straně Znojma. Vypadalo to, jako by se svěřenci Martina Žáka utkali spíše s nováčkem, než s vicemistrem loňské sezony.
Ve druhém poločase pokračovali Znojemští ve velkém stylu. Nakonec se skóre zastavilo na čísle sedmadvacet, přičemž jejich soupeř zaznamenal jen šestnáct bodů.

„S výkonem hráčů jsem spokojený. Náskok v poločase byl velmi slibný a ve druhém dějství jsme to jen potvrdili. Ke konci utkání pak dominovaly útoky nad obranami, což mělo za následek rapidní narůstání skóre, a to zejména na naší straně,“ zhodnotil první utkání extraligy kouč Znojma Martin Žák.
Druhý zápas vycházel Znojmu stejně, jako ten první. V jedné fázi už Modří sloni vedli o šest bodů, když si vzal soupeř oddychový čas. Ten tažení Znojmáků za další de facto exhibicí zastavil. Kolínu se začalo více dařit v koncovce a pomalu se na Znojmo dotahoval. Nakonec mu to ale nestačilo a Modří sloni uspěli i v odvetě, kterou vyhráli 22:20.

„Ve druhém zápase jsme měli trošku problém s koncentrací, a to i u těch zkušenějších hráčů, u kterých jsem to nečekal. Kolín se začal dostávat do hry, ale nakonec jsme i ve druhém zápase byli úspěšnější,“ oddychl si znojemský trenér.
V obou utkáních se už naplno rozjelo i nové pravidlo shot-clock. To nespočívá v ničem jiném, než že hráči musí útočnou akci zakončit, nebo alespoň trefit obroučku koše, v určitém časovém limitu.

„Jsem rád, že se toto pravidlo zavedlo. Sice je hra fyzicky náročnější, ale je mnohem atraktivnější jak pro nás, tak zejména pro diváky. Prostě padá víc košů,“ prohlásil nestor znojemské korfbalové scény Jan Malačka.
Za čtrnáct dní čeká Znojemské maďarská kvalifikace o Ligu mistrů a v dalším utkání extraligy zajíždí korfbalisté na půdu nováčka z Děčína.