Jihomoravané tak nenavázali na první vítězství ročníku 2019/2020, kdy doma Hanáky porazili. Jak uvedl trenér hostí Jiří Pozdemský, jeho svěřenci a svěřenkyně sahali po bodech. Po prvním poločase svítilo na výsledkové tabuli skóre 9:8 pro domácí.

Během druhého dějství se Znojemští na soupeře dotahovali, ovšem na závěr Prostějované odskočili o čtyři koše a Modří Sloni manko stáhli pouze jedním bodem. „Škoda, soupeř byl hratelný. Bohužel jsme měli žalostnou úspěšnost střelby,“ sdělil Podzemský.

Brankář Teemu Lassila patří mezi hlavní tváře hokejistů Znojma v mezinárodní EBEL.
Orli bez jedničky. Lassilu souží osobní problémy

Dle prostějovské korfbalistky Renaty Havlové proběhl zápas ve vyrovnaném duchu. „V duelech se Znojmem nám pokaždé dělá problém čtyřka s vysokým Kubou Žákem na doskoku. Nakonec jsme se s tím vyrovnali a i přes několik hloupých chyb na začátku jsme zvítězili,“ řekla Havlová, jež se svými spoluhráči zavzpomínala na dřívější střetnutí se Slony na jihomoravské palubovce. „Tam jsme zbytečně spěchali, nyní jsme si útoky víc připravovali,“ dodala hráčka, již díky zdravotním problémům trenér Prostějova nasadil až v posledních patnácti minutách.

Zranění trápila i hosty. „Prali jsme se trochu i se sestavou, hlavně mezi kluky. Já a Kuba Žák nejsme stále zdravotně fit a navíc nám chyběl i Patrik Nguyen, který je za rodinou ve Vietnamu,“ uzavřel Podzemský.

Hodoničtí šachisté pořádají turnaj. Soupeřit spolu budou děti

Čtvrté Modré Slony čeká další bitva již třetí únorovou neděli, kdy se utkají s mančaftem Náchoda, který je v tabulce pátý. Tři kola před koncem základní části tuzemské nejvyšší soutěže mají oba celky stejný počet bodů. Jelikož do play-off postupují první čtyři týmy, dá se podle znojemského Jana Toufara očekávat lítý boj. „Když je pět týmů, tak by bylo hrozné skončit poslední,“ pronesl již dříve Toufar.

SK RG Prostějov - Modří Sloni Znojmo 22:19
Poločas: 9:8. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Tichý Jan 7, Galíček Petr 5, Šnajdr Petr 4 - Podzemský Jiří 6, Toufar ml. Jan 3, Žák Ivan 3.