I po osmnácti odehraných kolech nejvyšší české soutěže mají znojemští korfbalisté v kolonce proher nulu. Nezměnilo na tom nic ani dvojutkání v Brně, kde mělo Znojmo sice namále, ale i přesto nakonec bralo dvě vítězství. A to v poměru 18:14 a 18:17.

Do obou zápasů vstoupil lépe domácí celek z jihomoravské metropole. Vždy si na začátku udělal slušný náskok, který však postupem času dokázali Modří sloni ukrajovat.

„Soupeř si vypracoval místy až pětibodový náskok, což pro nás nebylo jednoduché. Měl neuvěřitelně plodnou střelbu. Vždy na začátku utkání mu tam spadlo snad vše, co poslal na koš,“ kroutil hlavou trenér znojemských korfbalistů Martin Žák.

Jenže Znojemští si taky dovolili hodně. Za zmínku stojí koš Jana Malačky, který by se dal měřit s nejlepšími trefami hráčů světové třídy.

„Nevím jak to udělal. Trefil se zády ke koši, téměř z autu. To vše jednou rukou přes hlavu. Soupeř šel doslova do kolen,“ rozplýval se při vzpomínce na Malačkovu parádičku znojemský kouč.

V konečném důsledku byla obě utkání velmi těsná. První skončilo rozdílem tří košů, to druhé pouze o jediný. Nakonec ale Znojmo potvrdilo v zápase s druhým celkem tabulky roli favorita. Uhájilo si svou neporazitelnost.

„V tomto vidím velký přínos ze zápasů Ligy mistrů. Tam jsme v závěrech zápasů otáčeli utkání a dokázali to přenést i do domácí soutěže. Jednoznačně se ukázala větší zkušenost našeho celku a to i přesto, že jsme byli doplnění o dorostence,“ myslí si znojemský stratég.

Znojemský celek tak kráčí za dalším titulem. Extraligovou tabulku vede s náskokem čtyřiadvaceti bodů na druhé Brno.

Navíc mu zbývá odehrát už jen poslední dvojzápas s Prostějovem.

Už nyní má znojemský celek zajištěné domácí prostředí při semifinále, které sehraje na začátku dubna buď s Prostějovem nebo Kolínem.

A cíl je jasný. Přes jednoho z těchto soupeřů postoupit do finále, které bude letos hostit znojemská sportovní hala.

„I když vedeme s takovým náskokem, máme pořád na čem pracovat. Jsme nuceni se neustále zlepšovat a nesmíme usnout na vavřínech. Navíc se musíme zaměřit na techniku mladých, které budeme potřebovat,“ uvědoměle pronesla jedna ze znojemských hráček Zuzana Spěšná.