Discgolf patří mezi mladé sporty, jehož základ staví na obyčejném golfu. Akorát místo bílých míčků s důlky využívají soutěžící létající talíř, který dopravují do košů velikosti menšího stromku. „Jinak hrajeme na osmnáct jamek, využíváme různé přírodní i umělé překážky,“ přibližuje jeden z organizátorů akce Jakub Kudrna.

Účastníky Krumlovské klendry pořadatelé rozdělili do několika skupinek. Ty postupně obcházejí stanoviště. Akce odstartovala v devět hodin ráno a o dvě hodiny později se blíží konec prvního kola. Lidé přesto nejsou nervózní. „Je to tu takové familiérní. Vzal jsem rodinku na procházku a spojím příjemné s užitečným. Soutěžíme, kdo skončí nejlépe. Na nějaké špičkové umístění nemyslím, došli jsme se pobavit,“ prozrazuje Petr, který nastoupil v kategorii nad čtyřicet let. Příjmení si nepřeje uvést, redakce jej ovšem zná.

Po první polovině doráží promrzlí discgolfisté k várnicím s čajem. Celkově jich zamířilo do města nad řekou Rokytnou sedmaosmdesát. Jak prozrazuje Jakub Kudrna, startovní listinu naplnili sportovci téměř na maximum, které činí devadesát osob. Krátká přestávka končí a druhé kolo začíná. Nejlepší soutěžící postupně tasí létající talíře k dalším soubojům. Na herním plácku pobíhají až do pozdního odpoledne.

Účastníky pořadatelé rozdělili do sedmi kategorií. „Od juniorů a amatérů přes ženy, soutěžící starší čtyřiceti a padesáti let,“ vypočítává Kudrna. On sám pak nastoupil ve druhé otevřené skupině. „Tam bylo čtyřicet lidí. Vyhrál jsem ji já,“ dodává skromně hlavní organizátor. Na druhém místě za ním skončil Michael Rádl z Brna. „Patří ke známějším jménům. Drží titul mistra střední Evropy,“ odpovídá Kudrna na otázku, zdali Krumlovská klendra láká i známé tváře ze světa discgolfu. Pravidelně lze na turnaji spatřit i cizince. Letos na jih Moravy zamířilo patnáct Poláků a velký počet Slováků.

Od podobných akcí se závod liší i rozdělováním startovného mezi vítěze jednotlivých kategorií. Jakub Kudrna upřesňuje, že letos na něm spolu s kolegy vybral zhruba jedenáct tisíc korun. „Vítěz kategorie získal kolem 1 300 korun. Moc se to neděje, ale my v Krumlově to děláme. Snažíme se prorazit,“ upřesnil Kudrna. Jeho tým už nyní připravuje letní verzi události. „Na konci května organizujeme víkendový turnaj, který je součástí první ligy České discgolfové asociace. Počítáme také zhruba s devadesáti účastníky,“ uzavřel hlavní muž Klendry Kudrna.