Město nad řekou Rokytnou reprezentovala v uplynulém ročníku 2019/2020 hned dvě družstva stolních tenistek. A-tým, hrající pod hlavičkou TT MK, skončil po základní části na páté příčce. Členky „béčka“, nastupující pod názvem MK Řeznovice, však již ve třech čtvrtinách sezony věděly, že je sestup do první ligy nemine. „Po skončení soutěží jsme oba týmy v podstatě rozpustili,“ uvedl trenér obou skvader Jindřich Bíla.

TEORETICKÁ ANULACE

Podle něj letošní sezona prověřila jak sportovkyně, tak vedení klubu. „Bohužel se potvrdilo, že poskládat z mladých hráček tým, který by byl konkurenceschopný v české nejvyšší soutěži, je velmi obtížné. V souvislosti s nedohranou sezonou je stále ve hře také varianta anulování všech výsledků. Teoreticky tak může náš B-tým příští rok dostat druhou šanci. Zatím se ale připravujeme na start ve druhé nejvyšší soutěži,“ upřesnil kouč krumlovských stolních tenistek.

Naposledy řídil Jindřich Bíla své svěřenkyně z trenérské lavičky o druhém březnovém víkendu, kdy se mančafty MK Řeznovic a TT MK střetly s kolektivy Dobrého a Hradce Králové. „Do posledních dvou utkání základní části jsme nastoupili v nekompletní a velmi omlazené sestavě. Už před těmito zápasy jsme měli jistý postup do play-off, příležitost tak dostaly dvě juniorky, Kristýna Pěnkavová a Daniela Růžičková, pro které byly zápasy proti Dobrému a Hradci Králové cennou zkušeností. Dvě těsné porážky 4:6 tak neznamenaly žádný problém,“ vzpomínal krumlovský lodivod.

PŘIPRAVENÁ RUSKA

Sám vyzdvihl výkon Ekateriny Chernyavskaye. „Předvedla se ve skvělé formě, když vyhrála všech šest dvouher během jednoho víkendu. Na play-off by byla výborně připravena,“ chválil Bíla.

Na šanci zazářit však ruská hráčka musí počkat minimálně do startu dalšího ročníku. „Celá sezona se, podobně jako v dalších sportech, bude dohrávat u stolu, bohužel ne pingpongového,“ mrzelo trenéra TT MK.

Dres celků pod jeho vedením oblékalo několik zahraničních borkyň v čele s Číňankou Liu Jing Xuan, Uzbekistánkou Olgou Kim či Japonkou Mitsuki Yoshidou a Ekaterinou Chernyavskayou. Kvůli situaci spojené s koronavirovou pandemií většina z nich už odcestovala do svých domovin, kde trénují individuálně. „V České republice nadále zůstávají Ekaterina Chernyavskaya a Mitsuki Yoshida, které se sem přesunuly natrvalo,“ upřesnil Jindřich Bíla.

Skupina stolních tenistek z Moravského Krumlova alespoň v jednom případě nemusela smutnit. Na konci února totiž obdržela cenu pro nejlepší sportovní kolektiv za rok 2019 ve znojemském regionu. „Nevím, jestli nám to přineslo zadostiučinění, každopádně si tohoto ocenění velmi vážíme a vnímáme jej jako velkou poctu. A také velký závazek k tomu, aby naše další výkony a výsledky odpovídaly statusu nejlepšího sportovního týmu Znojemska,“ uzavřel Bíla.

KRUMLOVANKY V EXTRALIZE ŽEN
TT Moravský Krumlov
Konečné umístění: 5. místo. Zápasů: 18. Výhry: 8, remízy: 2, prohry: 8. Skóre: 80:81. Body: 36.
MK Řeznovice
Konečné umístění: 10. místo (sestup do 1. ligy). Zápasů: 18. Výhry: 0, remízy: 0, prohry: 18. Skóre: 19:108. Body: 18.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník