„Dostal jsem nabídku jezdit za větší a prestižnější stáj v rámci jejich pilotního projektu. Jenže ještě ho nemají dotažený a už je docela pozdě. Podle mě ho nestihnou rozjet. Proto zůstávám ve své vlastní stáji,“ vysvětluje na úvod Zdeněk Brabec, proč se rozhodl setrvat v mateřském oddílu.

I přesto, že neměl jasno o svém dalším působení, s přípravou už dávno začal. „Je to taková klasika. Běhání, plavání, posilovna. Ono se toho moc nového vymyslet nedá,“ dodává.

Nové prvky

Některé nové věci se ale aplikovat snaží. „Chci udělat hodně věcí jinak. Například první testování nebude probíhat na Panoniaringu, nýbrž v Itálii. Po několika letech jsem změnil i prostředí přípravy, tedy posilovnu. Nemá to konkrétní důvod, jen je čas na změnu,“ vysvětluje.

Nyní tak Brabec řeší otázky týkající se jeho vlastní stáje. „Teď je zrovna období, kdy řešíme sponzory a vůbec to, jak bude tým složený,“ nechtěl více prozrazovat.

Možná je i varianta odchodu jeho dlouholetého parťáka Marka Káni do motoristického důchodu. „Už loni o tom přemýšlel a stejně tomu je i letos. Na druhou stranu možná posílíme o talentovaného jezdce Michala Vydru, který doposud jezdil šestistovky.“

I v nadcházející sezoně, která vypukne jen, co roztaje sníh, bude znojemský závodník startovat ve třídě superbiků. Absolvovat by chtěl středoevropský pohár a domácí mistrovství, ve kterém už dosáhl i na druhé místo.

„Na tomhle se nic měnit nebude. Soutěže jsou kvalitní, startují tam dobří jezdci. Ono už takhle je to hodně finančně náročné,“ přiznává.