Už v sobotu se mohou lidé přijít podívat na zbrusu novou motokrosovou dráhu, kterou parta nadšenců vybudovala u Miroslavi. Stala se tak jedinou dráhou tohoto typu na Znojemsku.

Provoz nové trati mezi Miroslaví, Miroslavskými Knínicemi a Našiměřicemi zahájí Motokrosový klub Miroslav prvním závodem.

„Je to čtvrtý závod seriálu Pitbike Moravia CUP. Začátek rozjížděk je naplánovaný na sobotu na devátou hodinu, závody v jednotlivých kategoriích pak budou startovat od jedné hodiny odpolední,“ pozval na závody předseda sdružení Luděk Jelínek.

Své síly a dovednosti poměří jezdci v kategoriích pět až dvanáct let, třináct až osmnáct let, osmnáct až devětadevadesát let, Čína + mini pitbike a nad 40 let - open.

„O akci je velký zájem, přihlásilo se kolem osmdesáti závodníků. Jedním z nich je i známý motokrosový závodník, který jel Rallye Paříž – Dakar, Ivo Kaštan,“ dodal Jelínek.

Dráha, kterou nadšenci stavěli půl roku, je dlouhá dvanáct set metrů s menším převýšením a odpovídá příslušným sportovním předpisům. „Snažili jsme se ji postavit tak, aby byla dostatečně bezpečná a mohl ji absolvovat každý,“ řekl předseda.

Prostoru mohou využít malé i velké motorky, stejně i čtyřkolky. „Trať slouží mládeži i dospělým. Děti do patnácti let za vstup zaplatí sto korun a dospělí o padesát korun více. Otevřeno bude třikrát týdně v úterý, ve čtvrtek a neděli vždy od jedné hodiny odpoledne až do sedmi hodin do večera,“ uvedl Jelínek.

Právě i na čtyřkolkáře se hodlají zaměřit členové motokrosového klubu. „Chceme napomoci i tomu, aby majitelé čtyřkolek neškodili na polích a v lese, ale přijeli si zajezdit a odpočinout do našeho areálu,“ řekl předseda sdružení.

Jak dodal, oddíl chce podchytit mladé kluky, kteří se chtějí motokrosu a podobným sportům věnovat. „Naším cílem je, aby areál fungoval pravidelně pro závody i pro tréninky,“ dodal Jelínek.

Podle místostarosty Miroslavi Romana Volfa je každá aktivita a činnost, která dává mladé lidi dohromady, dobrá a chvályhodná. „Motokrosový klub je první, který postavil oficiální trať na Znojemsku. Je dobře, že se bude všem zájemcům někdo profesionálně věnovat,“ řekl Volf.