To, jakým způsobem si znojemský boxer zlato vyboxoval, ale čekal asi jen málokdo. V semifinále boxoval s Krausem z Mostu pouhou minutu a ve finále si také způsobem RSC poradil během prvního kola s Novotným z Ústí nad Labem. V supertěžké váze se tak stal novým králem českého juniorského ringu.

Byly cíle na Mistrovství republiky až takhle vysoké?
Měl jsem co napravovat z posledního národního šampionátu. Naše cíle tak byly poležené opravdu vysoko.

Kolik zápasů jste na mistrovství absolvoval ?
Boxoval jsem dva zápasy, jak už to na takových akcích bývá. V semifinále jsem se utkal s Krausem s BK Baníku Most a ve finále s Novotným z Ústí nad Labem.

Jak vypadal semifinálový souboj?
Soupeře jsem neznal a nikdy jsem o něm ani neslyšel. Utkání se mi ale vydařilo. V prvním kole se mi povedla série úderů, po kterých byl soupeř počítán a rozhodčí ukončil zápas v můj prospěch výhrou RSC v prvním kole.

A finálový zápas?
Ve něm jsem se utkal s Ondřejem Novotným, se kterým jsem už jednou boxoval. S trenérem jsme zvolili stejnou taktiku jako v semifinálovém boji, která byla úspěšná už v prvním kole další výhrou RSC.

Který ze zápasů byl pro vás nejtěžší a proč?
Těžší bylo určitě semifinále. Jak jsem říkal, soupeře jsem neznal a tím pádem nevěděl, co od něj mohu čekat. Přece jenom s Novotným jsem už boxoval.

Loni se vám Mistrovství nepovedlo. Jak jste se před finálovým soubojem cítil?
Věřil jsem si, ale trochu nervozity tam určitě taky bylo. Hodně mi pomohlo, že mě přijela povzbudit přítelkyně společně s kamarády.

Jak slaví boxeři zisk mistrovského titulu?
Oslava zatím nebyla. Není na to čas, protože jsem stále v tréninkové přípravě na mezinárodní turnaje.

A co vůbec pocity a dojmy?
Je to velký úspěch. Určitě mě to nakoplo dopředu a motivovalo k tomu, chtít dosáhnout dalších úspěchů.

Jaká byla první slova trenéra Miroslava Jánského, když jste vyhrál?
Tak to bylo hodně strohé, ale zároveň výstižné. Řekl mi, no vidíš, že to jde. (smích)

Proslýchá se, že trénujete i v jiném klubu než tom znojemském…
Hostuji v brněnském klubu BC Nový Lískovec, kde boxuji v první lize mužů. Tam trénuji pod Miroslavem Kubánkem, Elenkem Savovem a Milanem Konečným, což je otec našeho, asi nejlepšího boxera, Lukáše Konečného.

Co říkáte na cíle Lukáše Konečného? Netají se tím, že chce boxovat o mistra světa…
Teď ho čeká zápas o absolutního mistra světa organizace WBC, kde nastoupí proti Ukrajinci Dzindzirukovi. Držím mu palce a myslím si, že to bude hodně kvalitní boxerský zápas.

Chtěl byste jednou také dosáhnout tak vysoko?
Určitě. Ale k tomu je dlouhá cesta. Nejdříve bych chtěl dosáhnout nějakého cenného kovu mezi amatéry. Až potom bych uvažoval o profi ringu.

Delší dobu se pohybujete i v reprezentačním hledáčku. Jak to vypadá zde?
S reprezentací mě čeká řada mezinárodních turnajů, kterých bych se měl zúčastnit. Těmi nejbližšími jsou turnaje v Chorvatsku a v zápětí v Polsku. Pokud by se mi tyto turnaje povedly, pravděpodobně bych si zajistil účast na Mistrovství světa.