O klání v městečku nad řekou Rokytnou projevili závodníci z discgolfové komunity jako každý rok velký zájem. „Ať už je to kvůli kvalitně připravenému hřišti, dobrému zázemí, nebo tradičně skvělé atmosféře,“ shrnul ředitel turnaje Jakub Kudrna.

Ten zároveň nastoupil i jako aktivní účastník a v kategorii Open bral páté místo. Ve stejné skupině bodovali i domácí Krumlované Libor Havlíček a Daniel Konečný, kteří skončili na osmé, respektive deváté příčce. „V kategorii čtyřicet a více let se na třetím a čtvrtém místě umístili Marek Šrom a Tomáš Havlíček. Skupinu do patnácti let ovládl Petr Striegler, který vyhrál takovým skóre, které by stačilo na šesté místo v Open,“ vypočetl Kudrna. Z vítězství v nejsledovanější kategorii Open se radoval Jakub Knápek z Nového Jičína. Druhé místo uzmul Kryštof Novák následovaný na třetím postu Michaelem Rádlem.

Na startovní čáře šlo zahlédnout i zahraniční discgolfisty ze Slovenska a Polska. Pro cizince však nebylo jednoduché dostat se na prezenční listinu. „Vzhledem k tomu, že čeští hráči mají na turnaje první ligy registrační prioritu, moc dalších hráčů z ciziny nenastoupilo,“ uzavřel Jakub Kudrna.