Tomáš Matonoha, Bolek Polívka, Karel Rada a mnoho dalších hvězd se utká s více než čtyřiceti fotbalovými týmy na dalším ročníku FCupu 2008. Turnaj v malé kopané odstartuje ve Vrbovci a Dyjákovičkách už tuto sobotu v devět hodin.

Ve velmi prestižním turnaji půjde až o statisíce. Vítězné mužstvo si totiž může z turnaje odvézt výhru až sto tisíc korun a mnoho dalších atraktivních cen. Stejně jako v minulém roce pak bude předána i cena nejlepšímu hráči, brankáři a střelci. A proč zrovna název FCup Open? „F Cup se turnaj jmenuje právě proto, že písmeno F je začáteční písmeno fotbalu, futsalu a právě s nimi je FCup úzce propojen. Open pak proto, že celý turnaj je otevřený úplně všem,“ vysvětlil hlavní pořadatel Jiří Bílek.

Velké zpestření bude vedle známé Bolkovy jedenáctky také mužstvo s názvem Real Top Praha, které je složeno ze samých známých osobností. Účast potvrdili herec David Suchařípa, komentátor Robert Záruba, fotbalista Karel Rada a další. Hráči RTP zajistí nejen atraktivní podívanou, ale hlavně finanční dar, který věnují na charitativní účely na Znojemsku.

„V sobotu, zhruba kolem sedmé hodiny, proti týmu Real Top Praha nastoupí Bolkova jedenáctka. Po tomhle utkání začíná doprovodný program, kde budou hrát Islandi. Celý program pak bude proložen různými soutěžemi pro všechny návštěvníky, nejenom pro fotbalisty,“ prozradil Bílek.

Vedle hlavního turnaje naplánovali organizátoři ještě turnaj vedlejší, který bude probíhat paralelně. FCup Joga Bonito. Což je turnaj tři na tři mezi mantinely. Na ten se lze přihlásit v den zahájení turnaje. Dále jsou pro všechny nachystány i další dovednostní soutěže, jako je třeba střelba na přesnost.

Vstup na turnaj i na doprovodný turnaj bude pro všechny zcela zdarma. „Na celý turnaj, ani na exhibiční utkání se neplatí žádné vstupné. Vše je zadarmo. „Chceme, aby se lidi přišli podívat, pobavit, zatancovat si, poznat známé osobnosti,“ usmál se Bílek.

Na turnaj v malé kopané se těší i obhájce titulu z loňského roku Daniel Černý. „Myslím si, že FCup bude letos zajímavější, protože se na něj hlásí více mužstev. Organizace bude určitě dobrá. Starají se o ni lidi, kteří v tom umějí chodit, a kteří tomu rozumějí. Oproti ostatním turnajům v malé kopané bude mít vyšší úroveň. Našim cílem pak bude obhájit prvenství z loňska,“ zasmál se Černý.

Stejného názoru je i spoluhráč Černého, Michal Adámek. „Konkurence bude veliká, ale náš tým je kvalitní a snad se se všemi dokážeme vypořádat. Hlavně si musíme dávat pozor na zranění, protože jsme všichni v přípravě na velký fotbal,“ uvedl Adámek.