První lednovou sobotu vyrazilo na čtyři a půl kilometru dlouhou trať charitativního podniku více než dvě stě padesát sportovců a sportovkyň. Nejrychleji zdolal trasu Vojtěch Čabala výkonem 17:49. Bronz bral Ondřej Šrámek s časem 18:14, třetí skončil David Kopeček s výkonem 18:43.

Den po Štědrém dnu se ve Znojmě konal již 43. ročník tradičního vánočního běhu. Letos na jeho více než desetikilometrovou trať vyrazilo více než dvě stovky sportovců.
OBRAZEM: Vítězství ve Vánočním běhu Elektrokov Znojmo obhájil Kříž

Prvenství v ženské kategorii brala Simona Kuchařová s časem 18:53. Druhá byla Denisa Razáková s výkonem 19:52 a bronz brala Eva Pokorná v čase 20:07.

Benefiční akce má v Práčích už několikaletou tradici. Její letošní výtěžek pomůže Matyáši Bendovi. "Měl tu smůlu, že přišel na svět moc brzy a nemůže se sám pohybovat. Trpí dětskou mozkovou obrnou, kvadruparézou včetně mentálního postižení. Celý výtěžek z akce bude věnován na intenzivní rehabilitaci, popřípadě operaci nehrazenou ZP, drobnosti jako je zimní fusak šitý na míru nebo novou autosedačku," uvedli na svém webu Matky v běhu.

Zasněženým Lahofer Runem v Dobšicích pokračoval mezi vinicemi první prosincovou sobotu Znojemský běžecký pohár.
OBRAZEM: Zasněžený Lahofer Run zaběhl nejrychleji Čabala