Mistři světa, evropští šampioni i amatéři. To vše bude o víkendu k vidění na pláži vranovské přehrady. V rámci Vranovského léta se tu rozjede nohejbalový turnaj dvojic a trojic.

Nohejbalový turnaj se stal již nedílnou součástí maratonu s názvem Vranovské léto. Ani letos tomu nebude jinak a půjde už o pátý ročník populárního měření sil.

Na pláž vranovské přehrady se opět sjede světová špička. „Česká republika je v nohejbale velmocí číslo jedna. Sejde se zde proto absolutní světová extratřída mezi nohejbalisty,“ nalákal na dvoudenní turnaj organizátor Martin Veselý.

Amatéři, kteří nohejbal hrají jen pro radost, nemusí smutnit. I na ně organizátoři mysleli. „Víme, že v konkurenci se světovými šampiony by si moc nezahráli, proto jsme pro ně připravili souběžně hraný Pohár Vranovského léta. Půjde o soutěž, kde si to rozdají neúspěšné týmy ze základních skupin,“ vysvětlil Veselý.

Bezesporu největším lákadlem bude účast týmu startujícího pravidelně pod názvem Sloni ze Skotska. Jde o tým složený ze světových a evropských šampiónu z Modřic. I letos budou moci diváci obdivovat umění například mistra světa Petra Bubniaka.

„Jsou to pravidelní účastníci turnaje. Letos se dokonce přihlásili jako první, takže diváci o jejich akrobatické prvky nad nohejbalovou sítí určitě nepřijdou,“ uklidnil všechny netrpělivé příznivce nohejbalu hlavní organizátor Jiří Bílek.

Prvenství v turnaji trojic budou obhajovat Věční studenti, v klání dvojic pak Sloni ze Skotska. „Na Vranově je to parádní. Je radost hrát před tolika diváky. Jsou fantastičtí. Ani letos si to nenecháme ujít,“ hlásil nohejbalový evropský šampion a člen družstva Sloni ze Skotska Radek Pelikán.

V sobotu ráno odstartuje turnaj trojic, v neděli pak bude na programu klání dvojic.

„Uvidíme, kolik bude družstev, ale loni se do turnajů přihlásila zhruba stovka týmů. Doufáme, že letos to bude minimálně podobné,“ dodal Veselý.