Zpočátku však nic nenaznačovalo, že po palubovce běhají za děrovaným míčkem borci z chvostu soutěže, proti nimž stojí favorit. „Převládá ve mně zklamání, protože jsme reálně mohli na body dosáhnout,“ prozradil na začátek trenér domácích Jan Šťastník.

Skóre otevřel už během první minuty Sparťan Jan Krejča. Na druhou branku museli diváci počkat dalších 12 minut, kdy pražský Robert Košir vypálil z polovinya zvýšil tak na 2:0 pro Spartu. Ta během úvodní dvacetiminutovky sice měla vyšší výkon, avšak Znojemští jí rozhodně nic nedali zadarmo a krátce před závěrem třetiny vsítil první gól domácích Jiří Salava.

Během druhé části se trefil do branky pouze jednou znojemský Martin Ďuriška, když ve 33. minutě srovnal na 2:2. Závěrečnou třetinu začala lépe Sparta. Již pětačtyřicet sekund po jejím startu poslal Pražany do vedení Michal Pažák. O pět minut později hosté převzali otěže, neboť během pár momentů odskočili na 2:5. Domácí se rozhodně nevzdávali a vzápětí snížili další ránou Ďurišky na 3:5, během power play pak na 4:5. Sparta ovšem zvládla ještě osmnáct sekund před koncem zvýšit na závěrečných 4:6.Během poslední třetiny zkolabovala v hledišti jednaz divaček a musela ji odvést sanitka. Podle kouče Šťastníka však tato událost neměla na výkon jeho svěřenců vliv. „Sparta je kvalitní soupeř a my jsme dělali florbalové chyby a chyby plynoucí ze hry, ne z toho, že by nás rozhodilo, co se stalo na tribunách,“ uvažoval Šťastník.

Dle lodivoda hostí Ondřeje Kašpárka proběhl sobotní zápas ve vyrovnaném duchu. „Znojmo nehrálo vůbec špatně. Naopak nám jeho hráči zatápěli mnohdy více než jiné týmy. Kdyby dnes uhráli bod nebo dva, tak právem,“ hodnotil Kašparek.

Podobným pohledem viděl zápas i Jan Šťastník. „Hráčům nemám co vytknout, na naše florbalové možnosti jsme dělali, co jsme mohli,“ pochválil své svěřence trenér Znojma. Další zápas čeká Laufen opět doma v pátek 16. listopadu od 19 hodin proti Tatranu Střešovice.

LUBOMÍR BUDNÝ
ROMANA HOLIŠOVÁ