Na sportovce roku 2008 v Moravském Krumlově byla nominovaná i hvězda moravskokrumlovské atletiky Kateřina Doubková, několikanásobná mistryně České republiky. Nakonec skončila na třetím místě za vozatajem Jiřím Nesvačilem a fotbalistou Lukášem Zelníčkem.
Ze třetího místa si ale nedělá těžkou hlavu a už teď se soustředí na mistrovství Evropy a světa, které ji čekají v příštím roce.

Jak dlouho už se atletice věnujete a jaké byly vaše začátky?

Je to zhruba dvaadvacet, možná už třiadvacet let. Paní Marková, má trenérka, tady založila atletický kroužek a začala nás trénovat. Abych řekla pravdu, tak začátky nebyly nic moc.

Jaké tratě běháte?

Inklinuji ke kratším tratím. Teď, co jsem ale starší, běhám i deseti až jedenácti kilometrové úseky a běhy do vrchu.

Jakou nejvyšší soutěží jste prošla?
Z Moravského Krumlova jsem šla do Brna, kde jsem byla opravdu dlouho. A právě v Brně jsem běhala nejvyšší soutěž v České republice, což je extraliga. V současné chvíli běhám za Vyškov první ligu. Byla jsem ale i ve Zlíně. Bylo toho strašně moc.

Jak často musíte trénovat, abyste dosahovala takových výsledků?
Šestkrát týdně hodinu až hodinu a půl. Jinak to nejde. (smích)

Co je pro vás osobně největším úspěchem, kterého si ve své kariéře ceníte nejvíce?
Je to asi první místo na mistrovství České republiky z roku 1992 za osm set metrů. Pak určitě třetí místo na Mistrovství republiky za patnáctistovku v hale a letos jsem hrdá na druhé místo na mistrovství Evropy veteránů za dvojku překážek a deváté místo na mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu.

Vyjmenovala jste spoustu různých tratí, která je vám za ty roky nejbližší?
Vždycky to byla osmistovka. Čím je ale člověk starší, tím rychlost ubývá, takže teď je to asi pětka až desítka. (pět až deset kilometrů pozn. redaktora)

Co pro vás znamenala nominace na Sportovce roku 2008 v Moravském Krumlově?
Nějak to neprožívám. Je to pro mě spíš taková stresová situace jít na pódium a něco říct před tolika lidmi. Pro mě jsou důležitější ty výsledky na závodech a ne tyhle.

Co plánujete na další sezonu?
Příští rok bych se chtěla zúčastnit mistrovství Evropy v silničním běhu veteránů, opět mistrovství světa v běhu do vrchu a zlepšit se na pěti a deseti kilometrové trati.