Nominace do anket vznikla na základě návrhů ze sportovních klubů i široké veřejnosti, včetně čtenářů Znojemského deníku Rovnost. Výsledky jsou už známé a pečlivě zapečetěné.

Absolutní vítěz

V kategorii jednotlivci bude vyhlášeno deset nejlepších sportovců. Jeden z nich pak bude oceněný jako absolutní vítěz. Pět nominovaných bude vyhlášeno v kategorii sportovní kolektivy i v kategorii mládeže. Tři zasloužilí sportovci se dostanou do síně slávy.

Slavnostní galavečer se koná jako tradičně ve štukovém sálu Louckého kláštera. Celou akci bude moderovat Aleš Krátoška. Hudební produkci obstará Olga Lounová a Jiří 
Zonyga. Diváci se mohou těšit na vystoupení mladých znojemských gymnastek.

Vstupenky zdarma

Veřejnost má vstup zdarma. Vstupenky jsou k vyzvednutí na sekretariátu ČSTV na zimním stadionu v ulici Dvořákova a v redakci Znojemského deníku Rovnost ve Znojmě v ulici Rooseveltova 4.

Hlavními organizátory ankety Nejúspěšnější sportovec Znojemska roku 2012 jsou Agentura COK CZ, Okresní sdružení Českého svazu tělesné výchovy Znojmo a Znojemský deník Rovnost. Záštitu nad celou akcí převzal starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel.

Slavnostní vyhlášení začne v pondělí 4. března v šest hodin večer.