Velmi mladý tým florbalových juniorek si na příští sezonu vytyčil cíl velmi vysoko. V letošní sezoně jsou znojemské juniorky na předposledním místě. Příští rok ale chtějí postupovat do extraligy. Podle slov Kristýny Smrčkové, brankářky týmu, to není nemožné.

Jak dlouho se věnujete florbalu závodně?
Florbal hraju už druhým rokem, a to na postu brankářky.

Co je ve florbalu pro brankáře úplně nejtěžší?

Jde o to, jak se brankář snaží, jak se připravuje, jak rychlé má reakce. Brankář se musí s hráčem ztotožnit. Právě proto jsou pro mě nejtěžší samostatné nájezdy. Vůbec netuším, co protihráč udělá. Může si dělat co chce a já na to musím reagovat. Může mě obkličkovat, může mi udělat ruský blafák, to znamená, že vystřelí prudkou střelu z půlky.

Projevují o vás zájem další kluby, například z extraligy, nebo se ozval někdo z reprezentace?

Ještě se to nestalo, i když si myslím, že třeba taková Hanka Kovářová na reprezentaci rozhodně má.

Jak jste spokojená s dosavadním výkonem v této sezoně?

Spokojená rozhodně nejsem. Jsme zatím na předposledním místě a v této sezoně asi ani nějakého většího úspěchu už dosáhnout nemůžeme. Pro další sezonu ale plánujeme postup do extraligy. Máme spoustu nových hráček, které jsou velice šikovné a i když ještě nejsou příliš vyhrané, věřím, že se nám to podaří.

Čeho k postupu do extraligy, nejvyšší soutěže v České republice, potřebujete dosáhnout?

Tak především se musíme umístit do druhého místa, protože právě první dva týmy automaticky do extraligy postupují. Podle mého názoru je reálná šance toto zvládnout a do extraligy se probojovat. Trénujeme dvakrát týdně a velice tvrdě, takže v tom nevidím problém.

Co vás v nejbližší budoucnosti čeká?
Desátého ledna odehrajeme dva zápasy tady ve Znojmě. O postup do extraligy už to rozhodně není, ale musíme podat co nejlepší výsledek. Soupeři budou totiž hodně silní. Utkáme se s Brodem a to je jeden z nejsilnějších týmů. Mají skvělé zpracování míčků i strategii hry.

Florbalistky měly ze začátku velké existenční problémy. Teď je vás přes dvacet a nové hráčky se stále hlásí, čím to je? Může to být změnou trenéra?
Trenérem je to určitě. Náš nový trenér Marek Krpoun je naše zlatíčko. Právě díky němu se stále zlepšujeme.

Kde si myslíte, že je vaše největší slabina a kde naopak podle vás vynikáte?
Nejvíc nás brzdí nezkušenost. Máme hodně nových holek, které florbal nikdy nehrály. Musí se prostě vyhrát. Jinak to nejde. Taky máme mezery v komunikaci na hřišti, dravosti a soustředěnosti, ale to všechno souvisí s tou nevyhraností. Paradoxně největší přednost našeho týmu je podle mě dravost starších a zkušenějších hráček. Tak snad to ty mladší do budoucna přeberou.