Jak vůbec z vašeho pohledu probíhalo republikové mistrovství v Liberci?
Nedopadlo pro mě moc dobře. Postupovala jsem ze semifinále z pátého místa. Ve finále jsem skončila osmá. Sestava byla hodně povedená. Podařila se mi zajet mnohem lépe, než předešlý den. Přesto jsem dostala známky v průměru o jeden bod menší, než soupeřky.

Podle čeho soudíte, že jste měla mít více bodů?
Ono se stačí podívat na záznam. Komentovala ho trenérka Liberce a po mé sestavě řekla, že jsem podala skvělý výkon s malými chybami. A nakonec pronesla, že ji tak nízká hodnota známky zaskočila.

Jak se sportovec s takovou křivdou od rozhodčích vyrovnává?
Mrzí mě to, ale drama z toho nedělám. S výkonem jsem spokojená, a to je pro mě nejdůležitější. Vím, že tam nějaké chyby byly, ale můj čas přijde. Chci totiž na dalších závodech ukázat, že jsem dobře připravená. Snad se potom někteří chytnou za nos.

Přišla jste tím ale o evropský šampionát…
To je pravda. Mohu za to poděkovat hlavní rozhodčí, která prosazovala své závodnice z ASC Zlín. Kdyby byly závody fér, nepostoupily by ani do finále. Tímto všichni pochopili, že závody v České republice nemají žádný význam. Teď pracuji v přípravě na další závody, kde se doufám pravda ukáže.

Za normálních okolností byste se na Evropu dostala?
Podle mě jsem měla i na tu příčku nejvyšší. Mým největším soupeřem byly nervy a vidina toho, že musím podat nejlepší výkon.

Jak tedy budete na letošní domácí šampionát vzpomínat?
V hodně tmavém světle. Pro nás to bylo opravdu hrozné mistrovství. Začalo to u Adrieny Štolové, která skončila druhá za závodnicí ze Zlína o 0,1 bodu kvůli srážce za podprsenku. To už nevydržel ani trenér a pohádal se s hlavní rozhodčí. V tu chvíli nám bylo jasné, že si neškrtneme.

Bylo tomu opravdu tak?
Naše trio dostalo další nesmyslnou srážku a uteklo nám druhé místo. Já skončila po dobrém výkonu nepochopitelně osmá. Celé mistrovství v Liberci bylo dovršeno krádeží auta.

Co vás čeká v nejbližší době?
Od příštího roku přecházím mezi seniory. Čeká mě hodně tvrdá příprava. Chci se co nejrychleji vyrovnat ne české, ale světové špičce. To je momentálně můj hnací motor.