Radim Pařízek je jedním ze zakladatelů amerického fotbalu ve Znojmě. Byl u jeho zrodu a nyní vede celek Rytířů jako hrající trenér, který nosí na své hrudi i kapitánské céčko. Svůj tým vedl Pařízek i v domácím turnaji série A7, na kterém si došlo Znojmo Knights pro druhé místo.

Nejvyrovnanější duel jste odehráli s pražskými Mustangs. Jak ho hodnotíte?
Myslím si, že Prague Mustangs patří vedle libereckých Highlanders k favoritům halového mistrovství v sedmičkovém americkém fotbale. Ačkoliv jsme se utkali s jedním z nejsilnějších soupeřů, prohráli jsme jenom o čtyři body. Nejméně dvakrát jsme se dostali do šance na touchdown (položení míče za koncovou čáru, pozn. red.), který by nás posunul do vedení.

Proč to tedy nevyšlo?
Hlavně kvůli našim začátečnickým chybám. Byli jsme nedůslední v určitých situacích, chybovali jsme a zbytečně faulovali. To vše nakonec zapříčinilo, že jsme přišli o celkové vítězství v turnaji.

Jste jako hrající trenér spokojený s výkonem hráčů?
Vcelku ano, i když pořád máme co zlepšovat. V přípravných turnajích se nám dařilo mnohem lépe. Myslím si, že potřebujeme být ve vedení od začátku zápasu. Jakmile prohráváme nebo se nám přestane dařit, těžko se nám pak výsledek turnaje obrací.

Probíhala vůbec nějaká příprava na turnaj ligové série?
Kromě pravidelných tréninků od srpna loňského roku, kdy mužstvo amerického fotbalu vzniklo a přípravných turnajů, jsme před týdnem absolvovali jeden speciální celodenní trénink pod vedením Nikity Maximova.

To je nějaký odborník přes americký fotbal?
Nikita Maximov je mým pomocným trenérem a zároveň hrajícím členem našeho mužstva. Je legendou amerického fotbalu u nás. Svého času trénoval s pražskými Panthers a v Liberci, což jsou špičková česká mužstva.

Do haly si to namířilo celkem dost fanoušků…
Mám radost z toho, že se nám fanoušci vrací. Ti, co se byli podívat na prvním turnaji, přišli i na druhý a znovu nás podpořili. A to i přesto, že počasí lákalo spíš k procházkám venku.

Na lavičce je vás oproti soupeřům docela dost. Přijímáte vůbec nové hráče?
Rádi bychom začali hrát jedenáctkovou ligu, případně sestavili i B-tým ve stávající sedmičkové lize. Tímto chci tedy vyzvat všechny případné zájemce, aby přišli a nebáli se americký fotbal vyzkoušet.

JITKA PŘIBILOVÁ