Neskutečné drama. Zápas plný emocí, krásných akcí a hlavně pěkný florbal měla možnost vidět zpola zaplněná tribuna.Středeční podvečer patřil opět florbalu. Stejně jako před čtrnácti dny se znovu střetli dva velcí rivalové. Tentokráte to byl pohárový los, který svedl hostující Brno a domácí Znojmo.

Znojemští hráči chtěli svému soupeři oplatit vysokou porážku z extraligového zápasu. Více než dvě stovky diváků si udělalo na středeční podvečer čas a přišly podpořit znojemské hráče. Již od prvních minut bylo na domácích vidět větší nasazení než v prvním letošním střetnutí. V úvodní části hry se publikum ale branky nedočkalo.

V šestadvacáté minutě krásně vystihl špatnou rozehrávku soupeře domácí útočník Petr Sláma a po naražení s Davidem Mahrem zasunul míček do prázdné klece. Po čtyřiceti minutách byl na světelné tabuli průběžný výsledek 1:0 pro domácí.

Velkou zásluhu na průběžné nule měl výborně chytající nováček ve znojemské svatyni Martin Dejmal, který přišel na hostování do Znojma právě z Brna. Ve třetí třetině se diváci konečně dočkali více branek.

Prvním střelcem poslední části byl domácí Martin Peš. Brno dokázalo během čtyřiceti vteřin snížit zásluhou Libora Schneidera. Znojmu ale dvoubrankové vedení vrátil svou druhou trefou v zápase Pert Sláma. Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby se podařilo Brnu snížit na 2:3.

Hostům nevyšel konec zápasu a nechali se dvakrát zbytečně vyloučit. Tím ztratili šanci na závěrečný nápor.

Hlavní muž znojemské lavičky byl velmi spokojen s předvedeným nasazením svých svěřenců. „Děkuji všem hráčům za předvedený výkon, konečně se projevil týmový duch,“ řekl Libor Šťasta.

O poznání smutnější byl trenér hostů. „Gratuluji soupeři k vítězství. Zasloužil si vyhrát a my jsme zaslouženě vypadli z poháru,“ zhodnotil konečný stav utkání Filip Vítek.

Znojemští hráči si díky vítězství zajistili postup mezi nejlepší osmičku pohár ČFBU. Své čtvrtfinálové utkání sehrají na hřišti soupeře. Ten vyšel ze souboje dvou třetiligových družstev. V Brně proti sobě nastoupili hosté s Počenic a místní klub Gullivers. Brno utkání zvládlo a na svém hřišti přivítá extraligového nováčká ze Znojma.

VLADAN SUKAČ