Běžecký pohár se přehoupl do svého dalšího ročníku. Letošní krosový závod, který se běžel v okolí Kraví hory, byl mnohem pomalejší, než ty předešlé. Nejrychlejší byl Aleš Palko z týmu University Brno, který se s pětikilometrovou tratí popral za necelých dvacet minut.

Nedělní závod odstartoval třicet minut po desáté hodině dopolední U Obří hlavy. Už od úvodních metrů diktoval tempo pozdější vítěz závodu Aleš Palko. Ten nasadil vysokou laťku, kterou dokázal udržet po celý závod, jenž byl dlouhý přesně pět kilometrů a tři sta metrů.

„Závod to byl slušný, i když nás mohlo běžet o něco víc,“ pronesl po závodě dvojnásobný vítěz Běžeckého poháru, brněnský atlet Aleš Palko.
Druhý v kategorii mužů, která je vypsána pro běžce do devětatřiceti let, doběhl Karel Fučík z Černína a třetí Jan Kučera z Moravského Krumlova.
Jihomoravská metropole měla v závodě hojné zastoupení. I vítězka ženské kategorie přijela z Brna. Michaela Hlavatá z klubu ACP Olymp Brno zvládla poloviční trať v čase 11:07. Zůstala tak jen o čtyři vteřiny za traťovým rekordem.

Ten stále drží moravskokrumlovská atletka Kateřina Doubková, která je zároveň nejúspěšnější závodnicí Poháru. I letos potvrdila své kvality, když doběhla druhá. Třetí místo si nakonec vybojovala znojemská závodnice Olga Pokorná.

Kategorii veteránů podle očekávání kraloval František Kolínek, který patří k trojnásobným vítězům série závodů. Dokonce byl rychlejší než třetí závodník mužské kategorie. Druhý mezi veterány doběhl Pavel Kratochvíl z Ludvíkova a třetí brněnský Petr Patočka. Všichni vítězové jsou zároveň i v čele průběžné klasifikace pátého ročníku Běžeckého poháru.

Nakonec se s náročnou tratí, kterou organizátoři připravili, popasovalo celkem pětadvacet běžců. „Všichni závodníci, kteří se závodu zúčastnili, doběhli v pořádku. To je pro nás nejdůležitější. Těšíme se už na další závod,“ zhodnotil krosový běh hlavní organizátor Petr Halbrštat, který zároveň všechny pozval na další závod. Ten se bude konat čtrnáctého prosince v Tvořihrázi.

Výsledkový servis krosového běhu

Muži (5,3 km)
1. Palko Aleš (Universita Brno - 19:50).
2. Fučík Karel (AK Černín - 20:01).
3. Kučera Jan (TK Mor. Budějovice - 20:54).
Veteráni (5,3 km)
1. Kolínek František (AK Perná - 20:14).
2. Kratochvíl Pavel (Sokol Rudíkov - 20:24).
3. Patočka Petr (Barnex Sport Brno - 21:20).
Ženy (2,7 km)
1. Hlavatá Michaela (ACP Olymp Brno - 11:07).
2. Doubková Katka (AHA Vyškov - 11:31).
3. Pokorná Olga (Znojmo - 12:24).