Souboji s Břeclaví jasně dominovali hosté. Kristýna Mikulcová nestačila na Maďarku Vivien Éllö a ani další krumlovská hráčka Ekaterina Chernyavskaya neuzmula body v duelu s Karin Adámkovou. Za chvíli Krumlovanky prohrávaly 0:2.

Šanci zlomit nepodařený výsledek měla Mitsuki Yoshida, která nastoupila proti Daně Čechové. Japonka v domácím dresu vedla nad zástupkyní Gumotexu 2:0, zápas ovšem prohrála a stav byl najednou 0:3. „Kdyby Mitsuki snížila na 1:2, měli bychom šanci,“ mrzelo trenéra Moravského Krumlova Jindřicha Bílu.Po přestávce přibrzdila rozjeté hosty Chernyavskava výhrou nad Éllö, proti Daně Čechové stejně jako Kristýna Mikulcová však neuhrála ani set. „Nemyslím si, že hráčky by nebyly koncentrované. Nejednalo se ani o chybu Krumlova, jako o výhodu Břeclavi. Jejich hráčky Čechová s Adámkovou jsou členkami české reprezentace a v poslední době sbírají zkušenosti na náročných světových soutěžích (např. na Pro Tour v Belgii),“ konstatoval lodivod Krumlova.

Nabitý program
Výsledky 7. a 8. kola extraligy stolního tenisu žen
Moravský Krumlov – Břeclav 1:6
Moravský Krumlov – Hluk 6:1

Termíny následujících zápasů
16. 11. ETTU CUP: Duga Resa – Mor. Krumlov
24. 11. ETTU CUP odveta: Mor Krumlov – Duga Resa
25. a 26. 11. extraliga: Hodonín A - Mor. Krumlov, Hodonín B - Mor. Krumlov
27. 11. Superliga: or. Krumlov – Záhřeb
28. 11. Superliga: Mor. Krumlov – Szekszárd
1. a 2. 12. Extraliga: Ostrava – Mor. Krumlov, Havířov – Mor. Krumlov

O den později startovaly jeho svěřenkyně v zápase proti Hluku, v němž jasně dominovaly a Východomoravanky vyškolily 6:1. Kristýnu Mikulcovou kvůli studijním povinnostem nahradila Barbora Kapounová. Ta jediná ze začátku ztratila bod v duelu s Monikou Vybíralovou. „Barča lehce zazmatkovala. V následujících utkáních již předvedla dobrý výkon. Mohu říct, že jsme s Hlukem uhráli hladké vítězství,“ rekapituloval Jindřich Bíla.

Stolní tenistky Moravského Krumlova nyní drží v extraligové tabulce páté místo. Následujících několik týdnů zřejmě nepoznají odpočinek. Již v pátek 16. listopadu vyráží k zápasu evropského poháru do chorvatské Dugy Resa. Potom sice mají týden od zápasů volno, ale v sobotu 24. listopadu jim doma začíná kolotoč v odvetě právě s Dugou.

„V neděli a pondělí hrajeme extraligu v Hodoníně proti jejich áčku a béčku. V úterý nastoupíme doma se Záhřebem v superlize a o den později se střetneme se Szekszárdem. Dva dny na to nás čekají další důležitá utkání extraligy v Ostravě a Havířově,“ vypočetl kouč Moravského Krumlova.

Největší koncentraci vkládá tým z města nad řekou Rokytnou do poháru ETTU. „Tam v podstatě není potřeba se motivovat, spíše uklidňovat. Jsou to soupeři, které neznáme. Uvidíme v Chorvatsku. Doufám, že přivezeme rozumný výsledek,“ pronesl přání Bíla. „Celé kolečko by snad vydalo na zápis do Guinessovy knihy rekordů,“ uzavřel s vtipem na rtu trenér Jihomoravanek.